Festiwal Biegowy ULTRA WAY - BiegiGorskie.pl

Festiwal Biegowy ULTRA WAY

15.01.2022 r. na Kaszubach odbędzie się Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia. Zawodnicy będą mogli pobiegać w zimowej scenerii po szlakach i ścieżkach malowniczych terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Biegacze wystartują w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie, natomiast meta usytuowana będzie w w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Wejherowie ul. Sobieskiego 277C.

W ramach festiwalu odbędą się biegi na czterech dystansach. Dla początkujących przewidziano zawody o nazwie Szybka Sarna na dystansie powyżej 10 km z 3-godzinnym limitem czasu na pokonanie trasy. Start jest zaplanowany na godzinę 13:00.

Bardziej doświadczeni biegacze długodystansowi będą mogli spróbować swych sił na dystansie półmaratonu w biegu o nazwie Pół Dzika. Limit na pokonanie ponad 21-kilometrów wynosi 4 godziny, a zawodnicy na trasę wyruszą o godzinie 12:00.

Dla miłośników królewskiego dystansu przygotowano bieg Tropem Rysia. Na malowniczą trasa ponad 42-kilometrów zawodnicy wyruszą o godzinie 8:00. Będą mieli na jej pokonanie 8 godzin.

Organizatorzy przewidzieli też niezwykłą gratkę dla ultramaratończyków. Specjalnie dla nich przygotowano bieg o nazwie Nocny Jeleń na dystansie ponad 66 km. Start nastąpi nad ranem o godzinie 04:00. Na pokonanie bardzo urozmaiconej trasy zawodnicy będą mieli 12 godzin.

Wszelkie informacje dotyczące biegu, regulaminu oraz zapisów można znaleźć na stronie:

www.elektronicznezapisy.pl/event/5700/strona.html

www.ultra-way.pl

www.fb.com/FestiwalBiegowyULTRAWAY/

www.instagram.com/Festiwal_Biegowy_ULTRA_WAY/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*