Żegnamy cię roku 2021 .... - BiegiGorskie.pl

Żegnamy cię roku 2021 ….

Dziś kończymy, kolejny z rzędu trudny rok. Rok, który jednak niósł też nadzieję i przynajmniej dla biegów górskich był zdecydowanie lepszy od roku 2020.

Czas więc na małe podsumowanie biegów górskich:

W mijającym roku wg naszych statystyk odbyło się ponad 160 imprez często rozgrywanych na kilku dystansach, w których zanotowaliśmy ponad 90 tysięcy osobostartów oraz około 31 tysięcy unikalnych zawodników!

Foto: MediaSport – Krzysztof Gulbinowicz

Odbyły się też wszystkie planowane imprezy rangi Mistrzowskiej oraz Finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich, w której wyłoniliśmy najlepszych zawodników połączonych sezonów 2020-2021.

W tym roku zostali nimi po raz siódmy!!!! Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport HOKA Team) i …

Foto: MediaSport – Krzysztof Gulbinowicz

Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo).

Foto: MediaSport – Krzysztof Gulbinowicz

Wśród kobiet świetny sezon zanotowała Katarzyna Wilk (druga w ATTIQ Lidze) zdobywczyni: złotego medalu MP PZLA na Ultra Dystansie, Pucharu Polski Skyrunning, srebrnego w MP Skyrunning Classic i brązowego w MP PZLA na Długim dystansie!

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Świetnie rozpoczęła sezon, od zdobycia trzech złotych medali Martyna Kantor (MP PZLA w stylu anglosaskim, na krótkim i długim dystansie). Niestety kontuzja nie pozwoliła Martynie na kontynuowanie tej znakomitej passy w drugiej części sezonu. Na szczęście dochodzą do nas już słuchy, że jest ze zdrowiem coraz lepiej 🙂

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Kolejną zawodniczką, która zasługuje na wielkie brawa – jest Anna Celińska, która powróciła do biegania w wielkim stylu zdobywając złoto w MP PZLA w stylu alpejskim, w Skyrunning Verical KM, srebro na krótkim dystansie i brąz w stylu anglosaskim! Łączny dorobek Ani w biegach górskich (podobnie jak Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik) to 29 medali MP !!!

Foto: Patrycja Puda

Świetnie spisała się także Mirka Witowska, która w tym sezonie wywalczyła 3 medale (złoto w Skyrunning Classic, srebro w stylu alpejskim i Vertical KM)

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Wśród mężczyzn w tym sezonie błyszczał Piotr Łobodziński, który pokazała się nie tylko ze swych znanych do tej pory atutów w biegach pod górę oraz anglosaskich ale także stoczył znakomity pojedynek na 100km podczas Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy – ustępując w swym ultra debiucie jedynie znakomitemu zawodnikowi z USA – Heydenowi Hawksowi. Do zwycięstwa w ATTIQ Lidze, gdzie zgromadził jako pierwszy w historii ponad 3 tys punktów Piotr dorzucił medale: złoto w stylu alpejskim i na krótkim dystansie, oraz srebro w Skyrunning Classic)

Foto: MediaSport – Krzysztof Gulbinowicz

Podobnie jak Martynie Kantor, kontuzja pokrzyżował nieco szyki kolejnemu naszemu bohaterowi – Sylwestrowi Lepiarzowi, który w pierwszej części sezonu pokazał znakomita formę zdobywając m.in. złoto w MP w stylu anglosaskim by pauzować potem kilka dobrych miesięcy, powrócić na finał ATTIQ Ligi i wygrać tam bieg finałowy!

Foto: IdeaPhotography Dominika Rakszewska

Świetny sezon zaliczył także coraz mocniejszy Marcin Kubica, który zanotował także udane starty zagraniczne a na krajowym podwórku wywalczył 3 medale (złoto w Skyrunning Classic, srebro w stylu anglosakim i na krótkim dystansie)

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na ultra dystansach świetnie spisali się Kamil Leśniak zdobywając złoto w MP PZLA i tytuł najlepszego ultrasa ATTIQ Ligi oraz drugi w ATTIQ Lidze – Robert Faron – najlepszy w MP Ultra Skyrunning.

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Dobry sezon zanotował także Piotr Jaśtal – pomimo, że podobnie jak Sylwester Lepiarz musiał też zmagać się z kontuzjami wywalczył złoto w MP Skyrunning Vertical KM, srebro w Pucharze Polski Skyrunning i trzecie miejsce w ATTIQ Lidze.

Foto: Patrycja Puda

Bardzo dobry sezon zanotował także Andrzej Witek zdobywając srebro na długim dystansie i brąz w stylu anglosaskim.

Foto: Andrzej Tomczyk

Trzy medale MP wywalczył także Dominik Tabor – srebro w stylu alpejskim i brąz na krótkim dystansie oraz w Vertical KM.

Foto: Patrycja Puda

Warto także wymienić w tym gronie także naszego multimedalistę Marcina Świerca, który pomimo kłopotów zdrowotnych zanotował znakomity start w MP na długim dystansie zdobywając kolejny, już 18 swój złoty medal MP!

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Z naszych „eksportowych” zawodników nie sposób nie wspomnieć o znakomitych występach w cyklu Golden Trail World Series – Bartłomieja Przedwojewskiego, który rywalizację w tym „gwiazdorskim” cyklu zakończył na znakomitym 3 miejscu.

Bardzo dobrze spisali się tam także Krzysztof Bodurka (12 w cyklu) i Marcin Rzeszótko (14 w cyklu).

Foto: Dawid Ancew

Warto także odnotować kolejne spektakularne wyczyny naszego ultrasa do zadań specjalnych czyli Romana Ficka, który sezon 2021 rozpoczął od niesamowitego wyczyny na Rysach – pokonując w ciągu zimowej doby tą górę aż 9 razy ( ->wideo<- )

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

To oczywiście nie wszyscy spośród tych, którzy zasługują na wielkie oklaski – tak więc gratulacje także dla tych wszystkich, którzy wznieśli się na swe wyżyny !

D.Ząbczyński – biegigorskie.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*