Z Bielawy w Góry Sowie. Ultra Sowa - BiegiGorskie.pl

Z Bielawy w Góry Sowie. Ultra Sowa

Niedziela na Jeziorem Bielawskim upłynęła w rytmie startów i powrotów do mety związanych z trzema górskim biegami: już o 9:00 rano wystartowała Ultra Sowa (53 km), a o 11:00 na trasę wybiegli zawodnicy rywalizujący w Dziesiątce Staropolanki i Półmaratonie Kalenica. „Dycha” i półmaraton to kolejne biegi zaliczane do tegorocznej klasyfikacji generalnej cyklu Puchar Sudetów Super Bieg. Następna edycja cyklu to alpejski bieg Kowary – przełęcz Okraj 15 sierpnia.

Szybki górski bieg na dystansie 10 km wygrał w Bielawie Łukasz Garliński (Ekipa z Lubina) przed Marcinem Kułakowskim (Mad Runners) i Przemysławem Górakiem (KB Sobótka).
Paulina Andrzejewska (PCH Sport Team) była pierwsza wśród pań, drugie miejsce zajęła Anna Niedźwiedzka (Ekipa z Lubina), a trzecie Karolina Borowska (KGHM ZG Run).

Półmaraton, ze sporą przewagą, wygrał Tomasz Pasik, drugi był Tymoteusz Goczoł, a trzeci Michał Zdunek (Gmina Frampol).
Anna Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice) zaliczyła kolejną wygraną na górskiej biegowej scenie, wyprzedzając o trzy minuty Karolinę Dul (Family Team). Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Małgorzata Moczulska.

We wszystkich trzech klasyfikacjach drużynowych pierwsze miejsce zajęła Bielawska Akademia Biegania.

Zwycięzca Ultra Sowy kazała na siebie czekać 4 godziny, 48 minut i 55 sekund, co jest na tej trasie rezultatem świetnym. Królem Gór Sowich został Przemysław Marciniak (Noa). Dwa kolejne miejsca to również bardzo dobre wyniki i czasy nadal poniżej 5 godzin. Drugi był Jarosław Zbozień (RMT Team), a trzeci Dawid Furman (Dla Elizki & Milenki).
Agnieszka Tatarek – Konik (Alpin Sport Team) przybiegając na świetnym szóstym miejscu open, zapewniła sobie wygraną wśród kobiet, o ponad 20 minut wyprzedzając Katarzynę Rajcę (Trimp) i o ponad 40 minut Aleksandrę Trojańską.

Kolejna biegowa górska przygoda za nami, a biegowy potencjał Gór Sowich zdaje się po prostu nie mieć granic. Jeśli dodamy do tego malownicze Jezioro Bielawskie z campingiem i kompleksem basenów, położone u podnóża gór, to mamy połączenie idealne.

Każda edycja Pucharu Sudetów przynosi coś nowego i zawsze czeka nieco inne bieganie. Teraz czas na dwa biegi alpejskie – w Kowarach i Świeradowie – Zdroju.