Wystartuj w Górskiej Pętli UBS 12:12 - BiegiGorskie.pl

Wystartuj w Górskiej Pętli UBS 12:12

Już 15 marca 2014 w Brennej w Beskidzie Śląskim odbędzie się 12 godzinny bieg ultra pn. „Górska Pętla UBS 12:12”. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej.

W zawodach planujemy udział ok. 100 zawodników. Sprawy organizacyjne idą pełną parą. Zapraszamy biegaczy górskich, ultramaratończyków, i zaawansowanych amatorów biegania.

Brenna_UBS4
image-14743

Na liście startowej są już pierwsi zawodnicy m.in.  z Gdańska, Krakowa, czy Katowic. W związku z tym, że zawody odbędą się na Śląsku Cieszyńskim do udziału w imprezie zaprosiliśmy również biegaczy z Czeskiej Republiki i Słowacji, którzy mamy nadzieję, że przyjmą nasze zaproszenie. Zawody będą miały formułę biegu sztafetowego 12 godzinnego.

Brenna_UBS6
image-14744

Trasa biegowa w Brennej – pętla o długości 12 km będzie zlokalizowana w masywie Starego Gronia. W pakiecie startowym jest nocleg. Zachęcam do przyjazdu w marcowy weekend do Brennej. Wszystko znajdziecie na www.ultrabeskid.pl” – mówi Jarosław Gniewek z UBS.

Brenna_UBS1
image-14745

W zawodach będzie można wystartować w dwuosobowym składzie biegaczy bądź indywidualnie. Cały bieg będzie odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli górskiej w rejonie Starego Gronia w Beskidzie Śląskim. Biegacze mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z własnymi słabościami.

Brenna_UBS2
image-14746

Zawodnicy rozpoczną bieg dokładnie o 12:12 a i skończą po dwunastu godzinach w środku nocy. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę. Zawody będą należały do jednych z trudniejszych w Polsce.

Brenna_UBS5
image-14747

Na starcie można spodziewać się zarówno biegaczy – amatorów, jak i zawodników – profesjonalistów, którzy mają za sobą już kilka ultramaratonów górskich. Świetne usytuowanie Brennej, doświadczenie w organizacji zawodów górskich przez Ultra Beskid Sport pozwoli przeprowadzić ciekawą ekstremalną górską imprezę biegową.

Brenna_UBS3
image-14748

Wszelkie szczegóły znajda Państwo pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl

Górska Petla UBS 12:12 to:
12 – godzin biegu
12 – pętla dwunastokilometrowa
12:12 – godzina startu

Kontakt dla mediów:
Jarosław Gniewek – tel. 668400791
Biuro zawodów: kontakt@ultrabeskid.pl

12122

Napisane przez

Krzysztof Szwed

3 komentarze to “Wystartuj w Górskiej Pętli UBS 12:12”

 1. wokasi pisze:

  Powiem tak,pomimo dużego szacunku dla orgów,uważam tą imprezę za chybioną.
  Biegi górskie są piękne poprzez zmieniające się krajobrazy.Bieganie po stosunkowo krótkiej pętli nie jest absolutnie żadną atrakcją.Zwłaszcza w zimie.
  Trudno powiedzieć jaka byłaby inna alternatywa ale frekwencja świadczy o tym że nie jest to i nie będzie bieg popularny.

 2. Grzegorz pisze:

  Zapowiada się super impreza!

 3. Jarek Gniewek pisze:

  wokasi wybraliśmy taka formułę z innych powódek. Owszem widoki będą się powtarzać. Tez inaczej będzie wyglądać pierwsze kółko a inaczej będziesz na to patrzeć po kilku godzinach. Mając 12h biegu możemy czerpać radość obcowania z ludźmi dzieląc wspólna pasję. Wierzymy, iż wspólnie stworzymy nie zapomniana atmosferę nie tylko w otoczce samego biegania w kółko, ale coś więcej. To jest możliwość sprawdzenia swoich sił i psychiki. Biegów górskich jest wiele, szczególnie tych krótszych. My dajemy możliwość wybiegania się do bólu 🙂

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*