Właściwy człowiek na właściwym miejscu - BiegiGorskie.pl

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Właśnie zakończyły się wybory przedstawicieli poszczególnych państw członkowskich do ITRA (International Trail-Running Association).

Świetną wydaje się wiadomość, że z grona kandydatów z ramienia organizatorów z Polski najwięcej głosów otrzymał Mirosław Bieniecki.

Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika, twórca kultowego Biegu Rzeźnika, który z czasem rozrósł się do rozmiarów największego polskiego Festiwalu Biegów Górskich. Organizator także Hyundai Ultra Maratonu Bieszczadzkiego, Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, Eliminatora, Półmaratonu Gliwickiego i jeszcze kilku innych “pomniejszych” biegów.

Wcześniej znakomity biegacz – przeszkodowiec legitymujący się m.in. znakomitym wynikiem na 3000 m z przeszkodami (8:56.) , zdobywca 8 medali Mistrzostw Polski.

Foto z trenerem Klausem “Rzeźnikiem” Czechem

Mirosław Bieniecki jest absolwentem The Lewis University (IL, USA) gdzie przebywał na stypendium sportowym reprezentując uczelnię na licznych zawodach biegowych…

… posługuje się oczywiście biegle językiem angielskim, ma wizję współpracy z ITRA dla dobra jak najszerszej rzeszy miłośników biegów górskich i terenowych (zawodników i organizatorów)  i co najważniejsze nadal jest pełen zapału do działania.

Niebawem porozmawiamy z Mirkiem o:

  • – jego planach działania ukierunkowanych na rozwój polskich biegów górskich
  • – współpracy z PZLA,
  • – współpracy z nowo powstałym Związkiem Biegów Górskich ( ->link do strony<-)
  • – planach promocji polskich biegów górskich w kraju i za granicą;
  • – oraz rozwoju reprezentacji Polski.

Oprócz przedstawiciela organizatorów biegów wybierany był także przedstawiciel zawodników – prawo głosu mieli wszyscy polscy zawodnicy zarejestrowani w ITRA.

Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Melcer, która została wybrana na kolejną kadencję.

Oto link do wyników światowego głosowania: -> klik <-

Serdecznie gratulujemy!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*