Winter Trail Małopolska 2019 - BiegiGorskie.pl

Winter Trail Małopolska 2019

O tym dlaczego Biuro zawodów najdłuższego zimowego biegu w Polsce będzie zamknięte w dniu startu.

IV edycja WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA odbędzie się już 14 grudnia. Jak zawsze start i meta znajdują się w Kasince Małej, 60 kilometrów od Krakowa, w Bazie szkoleniowo-wypoczynkowej Lubogoszcz – w pięknym beskidzkim lesie. Trasy 35, 45, 64 i 105 km są pętlami i wiodą przez 3 małopolskie powiaty i lasy 3 nadleśnictw.

To jeden z najtrudniejszych festiwali biegów górskich – właśnie w ramach WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA organizowany jest najdłuższy z zimowych biegów w Polsce. Aktualnie na listach startowych jest już kilkuset zawodników z 17 krajów świata.

Organizatorzy zwracają uwagę, że biuro zawodów nie będzie czynne tuż przed startem. Pakiet wraz z numerem startowym będzie można odebrać dzień wcześniej, 13 grudnia. Dlaczego?
„Biegi startują w sobotę. Biuro zawodów będzie otwarte w piątek. Chcemy zaprosić biegaczy do Małopolski na weekend – nie na godzinę przed startem, bieg i godzinę po biegu. Małopolska to piękny gościnny region.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów.

„Zawodnicy zasługują na spokojną noc przed biegiem i wypoczynek po wysiłku. Nabraliśmy szacunku dla czasu również z uwagi na trudne doświadczenia, jakie mieliśmy z naszym krakowskim środowisku biegowym – w ubiegłym roku nasz kolega Wojtek zginął w wypadku wracając samochodem bezpośrednio po biegu. W tym roku w wypadku zginął biegacz wracający z festiwalu Rzeźnika. Nie spieszmy się tak. Zwolnijmy. Przyjedźcie dzień wcześniej. Wyjedźcie bezpiecznie wyspani dzień po zawodach.” – dodaje Paweł Derlatka.

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to oprócz biegania także integracja przez działanie – dla bezdomnych zwierząt w ramach akcji Człowiek zwierzakowi bratem i dla pacjentów Ośrodka MONAR. Przyjeżdżając na bieg, można przywieźć ze sobą dobrej jakości karmę dla psów i kotów, koce, ryż dla bezdomnych zwierząt a także odzież biegową – ta zostanie przekazana na rzecz pacjentów Ośrodków MONAR dla pacjentów, którzy walczą z nałogami również poprzez sport.

Więcej informacji: ultratrailmalopolska.pl i www.facebook.com/UltraTrailMalopolska

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*