Trójmiejskie góry czekają. TriCity Trail - BiegiGorskie.pl

Trójmiejskie góry czekają. TriCity Trail

TriCity Trail to ultramaraton, maraton+ oraz półmaraton poprowadzone ścieżkami Nadleśnictwa Gdańsk. Najdłuższa z tras rozpoczyna się w Gdańsku, średnia w Gdyni, a najkrótsza – w Wejherowie, gdzie zlokalizowana jest meta każdego z dystansów. Kto jeszcze nie biegał trójmiejskimi szlakami, będzie mile zaskoczony! To przepiękny, morenowy teren – idealny dla początkujących ultrasów i wszystkich ceniących aktywność w naturze. Tegoroczne zawody odbędą się już 9 lipca. Elektroniczne zapisy trwają. Warto pośpieszyć się z rejestracją, bowiem od 1 lipca wzrastają opłaty startowe.

– TriCity Trail to okazja do poznania niesamowitego terenu, jakim są lasy Nadleśnictwa Gdańsk. Przygotowaliśmy trzy trasy, o różnej długości i różnym poziomie trudności. Zapewniamy solidną porcję podejść i podbiegów, w urokliwym otoczeniu, ale także sporo płaskich, przyjemnych odcinków i kameralną atmosferę – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. – Naszym celem jest nie tylko pokazanie trójmiejskich lasów, ale także zachęcanie do regularnej aktywności. Pandemia pogłębiła wiele problemów zdrowotnych Polek i Polaków. Wiele osób zaniechało uprawiania sportu. Dlatego czujemy, że nasza rola – osób propagujących aktywność fizyczną na łonie natury – jest aktualnie jeszcze większa niż przed 2020 rokiem.

80+, Maraton+ i Półmaraton

TriCity Trail to trzy dystanse. Najdłuższy z nich liczy ponad 80 km. Trasa prowadzi z Gdańska do Wejherowa, a po drodze trzeba pokonać przewyższenia rzędu +1705/-1805 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to 15 godzin.

Druga z tras to Maraton+, czyli malownicze 49 km z Gdyni do Wejherowa. Tutaj przewyższenia wynoszą +1015/-1115 m. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 9 godzin.
Najkrótszy z biegów to Półmaraton. 21-kilometrowa pętla rozpoczyna się i kończy w Wejherowie, a przewyższenia to +400/-400 m. Limit czasu to 4 godziny.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 1 km. Trasy biegów będą poprowadzone ścieżkami Parku Miejskiego w Wejherowie.

Bieganie charytatywne

Każdy zapisujący się do zawodów biegacz może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny to koszt 30 zł. Aktualnie na bieganie charytatywne zdecydowało się ponad 120 osób, czyli blisko 20% wszystkich uczestników!

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl.

Ciekawostki dotyczące biegu pojawiają się też na profilu imprezy na Facebook’u. Impreza TriCity Trail 2022 jest współfinansowana przez Urząd Miejski w Gdańsku, Urząd Miejski w Wejherowie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Gdańsk.

Najważniejsze informacje – TriCity Trail:

Dystans 80+
– ok. 83,3 km
– przewyższenia: +1705/-1805
– start: 9 lipca 2022, godz. 5:00, Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, skraj ulicy Harfowej (okolice węzła „Gdańsk Lotnisko” – na obwodnicy Trójmiasta (droga S6)
– limit czasu: 15 godzin
– liczba punktów odżywczych: 4
– aktualna opłata startowa: 159,99 zł (od 1 lipca 179,99 zł) + 30 zł – pakiet charytatywny
– limit miejsc: 250 osób

Dystans Maraton+
– ok. 49,1 km
– przewyższenia +1015/-1115
– start: 9 lipca 2022, godz. 7:00, Gdynia, Trójmiejski Park Krajobrazowy, skraj ulicy Apollina, okolice węzła „Gdynia Chwarzno” – na obwodnicy Trójmiasta (droga S6)
– limit czasu: 9 godzin
– liczba punktów odżywczych: 2
– aktualna opłata startowa: 144,99 zł (od 1 lipca 164,99 zł) + 30 zł – pakiet charytatywny
– limit miejsc: 250 osób

 

Dystans Półmaraton
– ok. 21,4 km
– przewyższenia: +400/-400
– start: 9 lipca 2022, godz. 9:00, Wejherowo, Trójmiejski Park Krajobrazowy, skraj ul. Roszczynialskiego (okolice parkingu Cmentarza Śmiechowskiego)
– limit czasu: 4 godziny
– liczba punktów odżywczych: 1
– aktualna opłata startowa: 69,99 zł (od 1 lipca 84,99 zł) + 30 zł – pakiet charytatywny
– limit miejsc: 500 osób

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*