Sztafeta Piastów – ależ rywalizacja - BiegiGorskie.pl

Sztafeta Piastów – ależ rywalizacja

W silnej, licznej obsadzie rozegrana została w sobotę (25 stycznia) III Sztafeta Piastów na dystansie 4×5.5 km w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Zwycięski zespół Instruktorów Startski składał się z zawodników, którzy w Biegu Piastów zajmowali miejsca na podium. Nową siłą okazał się XC-Sport Team. Świetnie spisał się też SMS Karpacz.

Na starcie nie zabrakło też utytułowanego zawodnika i świetnego trenera Tomasza Kałużnego w barwach Enervit Yoko XC Life Team oraz wielu innych dobrych biegaczy i zespołów. W sumie na mecie sklasyfikowano 38 sztafet.

Trasa (Dolny Dukt i Górny Dukt) była szybka, tory zmrożone. Niestety z powodu budowy nowego ośrodka na Polanie Jakuszyckiej nie mogła zostać wykorzystana jako strefa zmian. Miejsca na zmiany na Dolnym Dukcie było znacznie mniej. Organizatorzy Sztafety ze Stowarzyszenie Bieg Piastów mają nadzieję, że było tak po raz pierwszy i ostatni.

Dwóch zawodników biegło klasykiem, a dwóch techniką dowolną. Jedna pętla miała około 5.5 km długości. Najlepszy czas uzyskał Dan Slechta – 13:42 techniką dowolną.

Wśród sztafet męskich i mieszanych rywalizacja była bardzo zacięta, a zmiany kolejności częste. W gronie kobiet XC-Sport Team Centrum Treningowe wygrało z przewagą czterech i pół minuty nad Instruktorami Startski.pl 2.

– Mam nadzieję, że pomimo ciężkich warunków organizacji zawodów, biegacze dobrze się bawili, bo o to w tym wszystkim chodzi. Jeszcze raz gratuluję wszystkim drużynom – podsumowuje dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost.

III Sztafeta Piastów, 25 stycznia 2020

1. Instruktorzy Startski.pl 1 58:09
Milan Znamenasek, Jakub Mroziński, Pavel Petr, Dan Slechta

2. XC-Sport Team-Centrum Treningowe 58:48
Sławomir Sikora, Łukasz Bronowicki, Wojciech Smykowski, Paweł Judka

3. SMS Karpacz 1:00:17
Adrian Cheba, Kacper Fugiel, Kinga Mareczek, Jakub Kowalski
Nr 1 w kategoriach:
Mężczyźni: Instruktorzy Startski.pl 1
Kobiety: XC-Sport Team – Centrum Treningowe (Monika Judka, Magdalena Andrzejewska, Klaudia Szpak, Anna Gałek)
Miksty: SMS Karpacz

Sklasyfikowano 38 sztafet.

Zdjęcia: Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*