RWSB w Beskidzie Śląskim - BiegiGorskie.pl

RWSB w Beskidzie Śląskim

Runner’s World Super Bieg wkracza w decydującą fazę. Po górskim bieganiu w Wiśle zostały nam jeszcze dwie edycje cyklu – 9 września w Wałbrzychu i 6 października w Świeradowie – Zdroju. Wiślańska edycja odbyła się w minioną niedzielę, 19 sierpnia. Plac Hoffa i deptak w centrum Wisły znów opanowali górscy biegacze i to ich było tam tego dnia najwięcej. Rywalizacja była tradycyjnie na dwóch dystansach – w półmaratonie górskim (22 km) i w Wiślańskiej Dziesiątce.

Na głównym dystansie najlepszy okazał się Marcin Wróbel, który od pewnego czasu z powodzeniem łączy bieganie w górach ze startami w maratonach MTB. To zresztą istotna informacja, bo znów w Wiśle dzień wcześniej królowało MTB, a beskidzkie szlaki gościły tegoroczne Mistrzostwa Polski w maratonach MTB w ramach kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. Takich zawodników jest coraz więcej, a obie imprezy organizuje ten sam biegowo – kolarski team – firma Grabek Promotion. Wróbel nie mógł być jednak pewien zwycięstwa, bo do do wygranej aspirował znający doskonale okoliczne trasy Jakub Glajcar (Hotel Podium Wisła Diagnostix). Przez pewien czas to on był na prowadzeniu, jednak na mecie, po samotnym finiszu, jako pierwszy pokazał się jednak Marcin Wróbel. Wśród pań szans rywalkom nie dała Agnieszka Bratek (Marcin Świerc Team) o pięć minut wyprzedzając Marzenę Woszek (Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic). Trzecia była Justyna Adamus – Kowalska.

Sporo emocji było również w biegu na 10 km. Tu bezkonkurencyjny był Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko – Biała). Wygląda na to, że urodzony w 1999 zawodnik może sporo namieszać w polskich biegach górskich. Drugi na mecie był Radosław Puchała (KB Sobótka), a trzeci Tyberiusz Mikolajczyk (Alpinka Ski Trab/ KS Kandahar).

Pierwsza w klasyfikacji open kobiet Marta Keller (Warsaw Run Club) udowodniła, że Warszawa też może nieźle biegać w górach. Ilona Stachurska (Kuguar Xtreme Runners) zajęła miejsce drugie, a Katarzyna Nowak (TKKF Hades Mikołów) trzecie.

Tradycyjnie mieliśmy też klasyfikację drużynową: w półmaratonie najlepsi okazali się zawodnicy teamu Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic, a w biegu na 10 km wygrał Klub Biegacza Sobótka.

Dekorowano również najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych na obu dystansach, a najlepszą biegową rodziną zostali państwo Pieluszyńscy.

Impreza zakończyła się losowaniem nagród w ramach loterii fantowej “Biegniemy z pomocą”, z ktorej dochód organizatorzy przekazują na cel charytatywny.

W strefie expo usytuowanej na placu Hoffa można było m.in. obejrzeć najnowsze modele samochodów koreańskiej marki SSangYong (partnera motoryzacyjnego RWSB i Ligi Biegów Górskich), skorzystać z kriokomory Cryospace i spróbować najnowszych smaków izotonika holendersiej marki BYE oraz zrobić zakupy na firmowym stoisku marki Regatta.

Kolejny rok cyklu Runner’s World Super bieg wciąż pokazuje, że idea cyklu biegowego chwyciła i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród górskich biegaczy. Oby tak dalej!

Wyniki zawodów: http://wyniki.datasport.pl/results2628/

Więcej o RWSB na http://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*