Runner's World Super Bieg 2020 – zapisy! - BiegiGorskie.pl

Runner’s World Super Bieg 2020 – zapisy!

Ruszyły zapisy do cyklu RWSB 2020, a dla uczestników tej biegowej serii, nadchodzący sezon powinien być niezwykle atrakcyjny. Impreza zwiększa objętość, zwiększa zasięg, i – delikatnie – zmienia formułę, choć oczywiście dwie podstawowe rzeczy pozostają niezmienne – biegamy w kolejnych edycjach cyklu, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej i biegamy w górach.

W tym roku cykl ma aż osiem biegów, w tym trzy alpejskie (Bieg na Czarną Górę, Bieg na Okraj i 4F Świeradów Run, czyli bieg na Stóg Izerski). Te trzy biegi stworzą też odrębną klasyfikację. Będzie więc można walczyć również w kategorii biegów alpejskich, skupiając się tylko na niej lub nadal atakować najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej cyklu. Szans, biegów i możliwości jest coraz więcej i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W odróżnieniu od pozostałych edycji cyklu, w biegach alpejskich będzie tylko jeden dystans, a zawodnicy i zawodniczki będą w swoich zgłoszeniach deklarować do którego dystansu generalki należy im dopisać zdobyte punkty.

W regulaminie RWSB pozostają oczywiście klasyfikacje drużynowe i rodzinna.

Wszystko jednak zacznie się podczas V Półmaratonu Polanica – Zdrój i Polanickiej Dziesiątki. Inauguracja RWSB zaplanowana jest właśnie w tym gościnnym i pięknym kurorcie na 17 maja.

Potem mamy Góry Izerskie i Interferie Run 30 maja, a 7 czerwca wracamy na Ziemię Kłodzką, ale tym razem w zupełnie nowe miejsce – do Siennej w gminie Stronie Śląskie i w Masyw Śnieżnika, gdzie czeka nas Bieg na Czarną Górę. 19 lipca mamy Góry Sowie i Bielawę, a w niej kolejny Półmaraton Górski Kalenica i bieg na 12 km. Do tego, tego samego dnia, trzecią już edycję Ultra Sowy. 15 sierpnia przenosimy się w Karkonosze i z Kowar biegniemy na Przełęcz Okraj. 30 sierpnia debiutujemy w Dusznikach – Zdroju, a w zasadzie w najwyższej części tego uzdrowiska – w Zieleńcu. Czas na I Półmaraton Duszniki – Zdrój i Zieleniecka Dziesiątka

Podwójne uderzenie organizatorzy zostawiają na koniec – 19 września w Świeradowie – Zdroju I Półmaraton Gór Izerskich i oczywiście bieg na 10 km (Świeradowska Dziesiątka). Następny dzień to oczywiście finał cyklu i 4F Świeradów Run – na jednym dystansie i na nieco zmienionej trasie.

Opłata startowa za dowolny bieg cyklu, wniesiona do każdego poniedziałku poprzedzającego start, wynosi 70 PLN. Potem oczywiście wzrasta. Warto zastanowić się nad wybraniem któregoś ze zniżkowych pakietów: jeśli np. wybierzemy pakiet trzech dowolnych startów, to zapłacimy tylko 190 PLN, jeśli kupimy wszystkie osiem – cena wynosi tylko 440 PLN.

W każdym pakiecie startowym, przed każdym biegiem, startujący zawsze znajdą jakiś upominek, na mecie czekają medale, posiłek, bufet – meta, a biuro zawodów wszystkim drukuje dyplomy. Będą biegi dla dzieci, loteria fantowa z losowaniem nagród, strefa expo i dużo dobrej zabawy.

Link do zapisów internetowych: https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

Więcej na https://www.facebook.com/Superbieg/ i https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*