RUDAWY Zimowy Festiwal Biegowy - BiegiGorskie.pl

RUDAWY Zimowy Festiwal Biegowy

Zima nadbiega w Rudawach

Choć w tym roku zima nadchodzi nieśmiało, z opóźnieniem, co do jednego mamy pewność – w malowniczych Rudawach biegnie razem z nami. Już w najbliższy weekend – 8 lutego, odbędzie się pierwsza edycja RUDAWY Zimowego Festiwalu Biegowego. Zgłosiło się już 700 uczestników. Mamy więc pewność – mimo chłodnej aury, atmosfera będzie gorąca.

 Organizatorzy festiwalu zaplanowali trzy trasy biegowe. Oprócz najdłuższego 43-kilometrowego maratonu, uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swoich sił w 21-kilometrowym półmaratonie lub 10-kilometrowym odcinku, nazwanym prosto – dziesiątką. Na najdłuższej trasie, uczestnicy będą musieli zmierzyć łącznie z 2 tysiącami metrów przewyższeń. Do maratonu zgłosiło się już komplet zawodników – 350 osób. Wciąż istnieje możliwość dopisania się do startu w półmaratonie lub dziesiątce za pośrednictwem strony internetowej: www.rudawy.pl/zapisy-2

Wyznaczone trasy poprowadzą zawodników przez najpiękniejsze punkty na mapie Rudaw. Skalnik, Kolorowe Jeziorka, Wołek, Wielka Kopa to tylko niektóre z miejsc, zapierających dech w piersiach skuteczniej niż godziny intensywnego wysiłku. Prawdziwym twardzielom przyjdzie skonfrontować się ze skalnymi cudami natury – Krzyżną, Sokolikiem czy Jańskimi Skałami. Wszystko to w towarzystwie zachwycających widoków sąsiednich Karkonoszy. Start i meta, jak i Biuro Zawodów, zlokalizowane są w Schronisku Szwajcarka – drewnianym budynku w stylu tyrolskim, sięgającym historią XIX wieku. Choć przyjęcie tak dużej ilości osób może być dla niego sporym wyzwaniem, niepowtarzalny klimat wokół obiektu, wynagrodzi wszelkie niedogodności.

Za organizacją festiwalu stoi fundacja Szczyt za Szczytem, odpowiedzialna również za CHOJNIK Karkonoski Festiwal Biegowy, odbywający się corocznie u progu lata. Wnioskując po dotychczasowych edycjach festiwalu, można pokusić się o stwierdzenie, że również w zimowej odsłonie, wyznaczone trasy będą wymagające. Taka perspektywa potrafi zmrozić krew w żyłach. Jednak naprzeciw wszelkim wyzwaniom, staje doskonała organizacja oraz służby bezpieczeństwa – ratownicy medyczni i Karkonoska grupa GOPR. Ponadto, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 wolontariuszy, którzy zadbają o dopięcie najdrobniejszych szczegółów na ostatni guzik. Logistykę całego przedsięwzięcia usprawnią samochody dostosowane do jazdy w zimowych warunkach, dostarczone przez partnera festiwalu Volvo V-Motors.

Na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji. W programie między innymi muzyka na żywo oraz klimatyczne ognisko. Po dotarciu na metę, biegacze zmęczeni długotrwałym wysiłkiem, będą mogli odetchnąć i skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Na pamiątkę udziału w biegu, uczestnicy zabiorą do domu medale oraz atrakcyjne pakiety startowe, w których skład wchodzą między innymi opaski Nessi Sportswear.

Warunki w trakcie festiwalu wciąż stoją pod znakiem zapytania. Pogoda w górach potrafi zaskoczyć, nie wiadomo więc czy spodziewać się wiosennego ocieplenia, intensywnych opadów deszczu czy warstwy śliskiego śniegu. Dlatego udział w biegu wymaga solidnego przygotowania.  Do zawodników apelujemy – nie warto robić sobie pod górkę. Rudawy same o to zadbają. By uniknąć nieprzyjemności, niezbędne będzie odpowiednie wyposażenie – między innymi raczki, kurtka wodoodporna i folia NRC.

Wszystkich spragnionych większej dawki informacji, zapraszamy na stronę internetową festiwalu: www.rudawy.pl

Przygotowania i przebieg wydarzenia można podglądać również na mediach społecznościowych wydarzenia:

www.facebook.com/chojnik.rudawy oraz www.instagram.com/Chojnik_maraton.

Zima nadbiega. A Ty?

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*