Rekordowy Ultra Kamieńsk! - BiegiGorskie.pl

Rekordowy Ultra Kamieńsk!

Na starcie trzeciej edycji Ultra Kamieńsk stanęła rekordowa liczba 278 zawodników. Po raz pierwszy w historii imprezy pogoda pozwoliła na uzyskanie dobrych rezultatów, o czym świadczą pobite rekordy trasy oraz ilość finiszerów na mecie.

Na dystansie ultra wystartowało 67 biegaczy, z których najszybszy okazał się zwycięzca ubiegłorocznych zawodów Janusz Cłapiński, który ustanowił nowy rekord trasy pokonując 50 km w czasie 4:18:11. Jako drugi linię mety minął triumfator pierwszego Ultra Kamieńsk – Andrzej Miedziejewski z czasem 4:21:36. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Jasiński, który linię mety przekroczył po 4:30:41.

Wśród Pań bezkonkurencyjna na Górze Kamieńsk okazała się Jolanta Kamińska, która pokonała dystans w czasie 5:38:05. Jako druga linię mety minęła Kamila Kwiecień – Lipińska – 6:15:24, a na trzecim miejscu zameldowała się Bożena Jakóbczyk, uzyskując czas 6:54:02.

W biegu na dystansie 25 km wystartowało 211 zawodników. Jedną pętlę po Górze Kamieńsk najszybciej pokonał Piotr Bętkowski, który ustanowił nowy rekordy 25 km trasy –  1:43:39.

Bardzo fajne tereny biegowe w połączeniu z dobra organizacją doświadczonego teamu dają efekt świetnej imprezy biegowej – powiedział na mecie zwycięzca Piotr Bętkowski.

Na drugim miejscu uplasował się Maurycy Oleksiewicz z czasem 1:46:19, a na trzecim Michał Stawski – 1:53:51. Najszybszą kobietą została Martyna Wiśniewska – 2:04:53, która zajęła 10 miejsce open poprawiając dotychczasowy rekord Pań o blisko 14 minut! Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Wolska – 2:13:04, a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Magdalena Woźna z czasem 2:19:38.

Ultra Kamieńsk odbyło się dzięki współpracy firmy inesSport, OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywnych Kamieńsk. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Zachęcamy również do odwiedzin naszego fanpage, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem –