Puls bije coraz szybciej ... - BiegiGorskie.pl

Puls bije coraz szybciej …

Życie skupia się na bieganiu… o bieganiu mówi i słyszy się wszędzie. Coś dobiega końca, nie lubimy odbiegać od reszty, czasami wybiegami planami w przyszłość, ciągle o coś zabiegamy. W biegu można też odpocząć…
Ci, którzy biegają już wiedza, że sport ten wzmacnia serce, polepsza prace płuc, zwiększa odporność, sprawność, wytrzymałość…daje poczucie wolności!
Podnosi poziom endorfiny oraz adrenaliny a to powoduje, że ten kto biega – jest szczęśliwym człowiekiem. Bieganie dodaje energii, motywuje, sprawia, że spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu.
Dzięki bieganiu głębiej oddychamy, wdychamy rześkie powietrze, możemy cieszyć się zielenią drzew, zapachem lasu, śpiewem ptaków, szumem wiatru, ciepłem słońca i chłodem deszczu czyli wszystkim co nas otacza…
Bieganie wzbogaca osobowość i rozwija wyobraźnie… Daje chęć do działania. Dzięki bieganiu poznajesz nowych ludzi, nowe miejsca, nowy świat.
Chce Ci się więcej! Napewno chce się więcej pić i… więcej biegać! Bieganie daje poczucie satysfakcji, dumy z samego siebie. Walka ze słabościami i widoczne efekty.
Lepsza sylwetka, lepsza figura, lepsza kondycja i lepszy humor czyli lepszy Ty 🙂

Dla wszystkich zabieganych, którzy chcą biec ale nie maja czasu na szukanie i załatwianie… przygotowana została oferta wyjazdu na 3 ważne biegi sezonu Ligi Biegów Górskich 2012.

Terminy wyjazdów zbliżają się wielkimi krokami biegacza! Już w maju odbędą się XII Mistrzostwa Świata Weteranów w Biegach Górskich w Bühlertal w Niemczech.

Maskotka Mistrzostw …

Bühlertal to urocza miejscowość położona ok 20 km. od Rastatt. Łąki, lasy i…winnice. Wszystko czego dusza zapragnie. Imponujący krajobraz sprawił, że miejsce zostało nazwane “Toskania Rastatt”.

Piesze wędrówki, kolarstwo górskie, nordic walking…to alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie czuja się na siłach by startować w zawodach.
Bühlertal jest znany również z winnic. Można próbować lokalnych win i cieszyć podniebienie ich wspaniałym smakiem! A atrakcje jakie przygotowali dla nas organizatorzy zawodów są rozliczne.

Pakiet startowy ….

Emocje, rywalizacja w niezwykłej górskiej scenerii a potem smaczne jedzenie, nagrody, zabawa, ceremonie, impreza w rytmie rock’n roll, kufel piwa i dźwięki bawarskiej muzyki….

Natomiast w lipcu… Bludenz w Austrii – IV Mistrzostwa Europy Weteranów w Biegach Górskich, których organizatorem jest Europejski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

Muzyka na żywo, imprezy towarzyszące, “Pasta Party”, nagrody, T-shirty, medale pamiątkowe. Ponadto Bludenz to czekolada, piwo i piękne góry!

Miasto leży u zbiegu pięciu dolin górskich: Klostertal, Montafon, Walgau, Brandnertal oraz Groß Walsertal. Bludenz oferuje szlaki spacerowe, rowerowe, pola golfowe, łowienie ryb, jazdę konną.
Oferty tak jak i sam region są bardzo różnorodne, ciekawie przygotowane z myślą o wszystkich, niezależnie od kondycji i pasji.
Po takim rozbieganiu nie możemy pozwolić, żeby praca nad kondycją i charakterem…poszła a raczej pobiegła na marne.

Takie widoki Was czekają w Szwajcarii … – foto: Julien29…

Dlatego już we wrześniu czeka nas kolejny bieg tym razem w Szwajcarii a tam również zmagania z górskimi szczytami…”Długodystansowcy żyją długo, maratończycy są nieśmiertelni”… myślę, że jesteście gotowi by podnieść poprzeczkę i zwiększyć dystans…

Interlaken – Foto: Andrew Bossi

Niech nogi poniosą Cię na XX Maratnon Jungfrau* (Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Na Długim Dystansie) w Interlaken a tam po 42 kilometrach i 195 metrach czekają na nas mnóstwo atrakcji, koncerty, radość, muzyka i szwajcarskie czyste powietrze.

To będzie dobry start…

->Zapraszamy do zapoznania się z ofertą <-

Julia Zarycka

* Jungfrau (w jęz. niemieckim: panna lub dziewica) – szczyt w Alpach Berneńskich, części Alp Zachodnich. Leży w Szwajcarii na granicy kantonów Berno i Valais. Na przełęcz Jungfraujoch, oddzielającą Jungfrau od sąsiedniego Möncha, prowadzi najwyżej położona w Europie kolejka zębata. Góra Jungfrau jest objęta rezerwatem, znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO razem ze szczytem Bietschhorn oraz lodowcem Aletsch. Jungfrau zajmuje trzecie miejsce wśród wszystkich szczytów Alp Berneńskiech. Jest zbudowany z warstw łupków krystalicznych i granitów. Góruje nad doliną Lauterbrunnental, której dno znajduje się na wysokości 800-900 m. Jungfrau można zdobyć ze schronisk: Mönchsjochhütte (3657 m), Rottalhütte (2755 m) oraz Silberhornhütte (2663 m).

Pierwszego wejścia dokonali J. Meyer, H. Meyer 3 sierpnia 1811 r.

Napisane przez

Krzysztof Szwed

1 komentarz to “Puls bije coraz szybciej …”

  1. Pawel pisze:

    Wygląda to pięknie i strasznie zachęcająco 🙂

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*