Przedwojewski na podium MONT BLANC - BiegiGorskie.pl

Przedwojewski na podium MONT BLANC

W minioną niedzielę odbył się kolejny w tym roku bieg w ramach cyklu Golden Trail World Series 2021. Po rocznej przerwie biegacze wrócili do Chamonix, kolebki biegów górskich na trasę Marathon du Mont Blanc. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Maude Mathys i Stian Angermund. Wśród najszybszych zawodników na świecie główne role odgrywali także Polacy. Bartłomiej Przedwojewski ukończył zmagania na 3 miejscu, Marcin Rzeszótko był 7, a Krzysztof Bodurka 12. W swoim debiucie w cyklu GTWS bardzo dobrze spisała się Martyna Kantor, która przybiegła na 11 pozycji.

Na biegaczy czekała zmodyfikowana trasa Mont-Blanc Marathon, którą zmieniono, aby dostosować się do ograniczeń nałożonych w związku z pandemią. Łącznie wynosiła 38 km z łącznym przewyższeniem ponad 2600 m+.

Profesor Stian Angermund

Już podczas pierwszej rundy GTWS 2021 w Hiszpanii swoją biegową moc potwierdził Norweg Stian Angermund z teamu Salomona. Zrobił to po raz kolejny na alpejskich trasach. W pierwszej części wyścigu jak to zwykle ma w zwyczaju, powstrzymywał się przed mocnym ściganiem, biegnąc nieco z tyłu. Do ataku przeszedł w drugiej części i po kolei mijał kolejnych zawodników na trasie, w tym Bartka Przedwojewskiego, który przez dłuższy czas biegł jako pierwszy. Stian nie dał już szans żadnemu zawodnikowi aż do mety. Pojawił się na niej w czasie 03:18:08. Stian wygrał z ponad 2-minutową przewagą nad Włochem Davide Magnini z teamu Salomona, który na mecie pojawił się z czasem 03:20:10. Podium zamknął Bartłomiej Przedwojewski również z teamu Salomona. Bartek wykorzystał swoją moc na zbiegach, aby zapewnić sobie wystarczającą przewagę i przybiec na metę jako trzeci z czasem 03:23:23.

Bartłomiej Przedwojewski: “Wiem, że moją mocną stroną są zbiegi. Ale biorąc pod uwagę poziom innych zawodników, musiałem cisnąć jeszcze mocniej niż zwykle i podejmować ryzyko, aby spróbować uzyskać wystarczającą przewagę na zbiegach. Był to dla mnie wspaniały wyścig, czułem się naprawdę dobrze. W ostatniej części Stian i Davide byli naprawdę lepsi ode mnie… Próbowałem ich dogonić, ale było to niemożliwe”.

Marcin Rzeszótko zajął świetne 7. miejsce z czasem 03:34:26, a Krzysztof Bodurka miejsce 12. z czasem 03:36:11.

Maude Mathys pierwsza wśród kobiet podczas Marathon du Mont Blanc 2021

W rywalizacji kobiet dokładnie bezapelacyjnie zwyciężyła Szwajcarka – Maude Mathys z teamu Salomona. Bardzo szybko zdobyła przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, nie dając im żadnych szans i na mecie pojawiła się jako pierwsza z czasem 03:51:04. Powtórzyła tym samym schemat z pierwszego biegu GTWS potwierdzając, że jest w tym momencie nieosiągalna dla rywalek.

Maude Mathys na mecie pojawiła się z ponad 9-minutową przewagą nad Francuzką Anaïs Sabrié z teamu Matryx (04:00:17). Trzecia na mecie, pomimo skręconej na 15 km kostki, pojawiła się również Francuzka – Blandine L’Hirondel z teamu Hoka One One. Pokonanie 38 km zajęło jej dokładnie 04:07:31.

Martyna Kantor zakończyła bieg na świetnej 11. pozycji z czasem 04:25:32.

Kolejny bieg z cyklu – Dolomyths Run – Golden Trail World Series 2021 odbędzie się 18 lipca.

Zdjęcia: GoldenTrailSeries | Maratho du Mont Blanc | Jordie Saragossa

Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. . Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona: goldentrailseries.com
Facebook: Golden Trail Series
Instagram: Golden Trail Series
YouTube : Golden Trail Series