Półmaraton Jeleniogórski - BiegiGorskie.pl

Półmaraton Jeleniogórski

Przed nami bożonarodzeniowa przerwa w codziennym biegu, potem sylwestrowe szaleństwa, ale już teraz trzeba pomyśleć o solidnym treningu i wiosennym sprawdzianie w wyjątkowym półmaratonie! 16 kwietnie odbędzie się XI Półmaraton Jeleniogórski, czyli Bieg z Widokiem na Góry! Zapisy właśnie ruszyły i warto załapać się na najniższą opłatę startową, która obowiązuje do 31 stycznia – 79 PLN za Jeleniogórską Dziesiątkę i 99 PLN za półmaraton.

To już tradycja, że widoki na Karkonosze można podziwiać również z trasy biegu na 10 km. Aby spokojnie zapewnić sobie pełen pakiet startowy i medal finiszera, trzeba zdążyć ze wszystkimi formalnościami i rejestracją do 31 marca. Zniżki (bez względu na datę opłaty) obowiązują osoby z kategorii wiekowych 60+ oraz rodziców rywalizujących w kategorii „Mama, Tata z wózkiem”.

Wszystkie szczegóły najłatwiej znaleźć w regulaminie:
https://jelenia.superbieg.pl/wp-content/uploads/2022/12/Regulamin-Polmaraton-Jeleniogorski-i-Jeleniogorska-Dziesiatka-2023.pdf

Zgłoszenia i rejestracja zawodników:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7432

Do pakietu podstawowego można sobie dokupić pamiątkową koszulkę, a głosowanie nad projektem, który będzie firmował XI Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską 10 właśnie się zakończyło. Koszulka kosztuje 49 PLN i będzie można ją kupić do 15 marca, a wybierać można spośród dwóch wzorów.

Start i meta obu biegów znajdują się na malowniczym Placu Piastowskim w Jeleniej Górze – Cieplicach. Zarówno „dycha”, jak i półmaraton poprowadzone są na jednej pętli i robią widokową rundę u podnóża Karkonoszy. Wrażenia i widoki z tego biegu pozostają z biegaczami na długo.

Więcej informacji na temat imprezy i obu dystansów znajduje się tu: https://jelenia.superbieg.pl
Program imprezy: https://jelenia.superbieg.pl/program-2023/

Przyszłoroczny Półmaraton Jeleleniogórski otwiera nową rywalizację i rozpoczyna współpracę czterech dolnośląskich imprez biegowych. Razem z Panas Półmaratonem Ślężańskim, Toyota EKO Półmaratonem Wałbrzych i RST Półmaratonem Świdnickim tworzy klasyfikację Półmaratonów Dolnośląskich. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą 4 półmaratony zostaną uhonorowaniu pamiątkowymi medalami, a 6 najlepszych zawodniczek i 6 najlepszych zawodników w klasyfikacji open otrzymają natomiast statuetki Sudeckiego Muflona. Tu będą się liczyły 3 najlepsze starty z 4 możliwych.

Klasyfikacja będzie prowadzona w oparciu o przeliczniki World Masters Athletics, biorące pod uwag wiek i rezultat na mecie.

Finał tej rywalizacji odbędzie się w Świdnicy.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*