Otwarcie zapisów Maraton Trzech Jezior - BiegiGorskie.pl

Otwarcie zapisów Maraton Trzech Jezior

Ruszają zapisy na festiwal Maraton Trzech Jezior 2022! Etapówka, dodatkowe kategorie wiekowe – co nowego w tej edycji?

W 2022 r. Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior podobnie jak w minionym roku odbędzie się w ostatni weekend września: 23-25.09.2022 w Porąbce i Międzybrodziu Bialskim.

Debiutancka edycja zapisała się bardzo dobrze w pamięci kilkuset uczestników imprezy: na malowniczych trasach wokół beskidzkiego Jeziora Międzybrodzkiego i kultowej Góry Żar rozegrano trzy biegi, w czasie których uczestnicy mogli poznać nie tylko najpiękniejsze szlaki Beskidu Małego, ale też skosztować na punktach regeneracyjnych regionalnych przysmaków, doświadczyć gorącego dopingu kibiców i bawić się po biegach na koncercie Big Cyc.

W tym roku poza znanymi z 2021 r. dystansami: Maratonu Trzech Jezior 46 km (+/- 2485m), Rollercoastera (25 km, +/- 1400 m) i Czupel Vertical (3,5 km, +600 m) – organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych atrakcji: m.in. krótki, ale wymagający dystans 17 km (+/-1230m) i trzydniową rywalizację etapową – Grand Prix Trzech Jezior – w ramach którego trzeba ukończyć vertical, maraton i nowy, 17-kilometrowy bieg Szlakiem Wołoskich Pasterzy.

Nowy dystans i klasyfikacja wieloetapowa (Grand Prix).

Czekają na Was wszystkie ubiegłoroczne dystanse oraz nowy bieg: Szlakiem Wołoskich Pasterzy (17 km, +/- 1230). Będzie też coś dla bardziej ambitnych biegaczy i biegaczek: Grand Prix Trzech Jezior, czyli wyścig wieloetapowy w skład którego wejdą: Czupel Vertical, Maraton Trzech Jezior 46 km i Szlakiem Wołoskich Pasterzy 17 km. W związku z tym nieco zmieniony zostanie harmonogram tegorocznych startów: vertical zostanie rozegrany w piątkowe popołudnie, a w niedzielę rano nowy, 17 kilometrowy bieg. Sobotnie starty (M3J i Rollercoaster 25) zostają bez zmian.

Dla uczestników rywalizacji Grand Prix organizatorzy przygotowali nieco niższą łączną opłatę startową – aby z niej skorzystać i wystartować w etapówce należy zarejestrować się osobno na każdy z trzech biegów zaznaczając przy rejestracji kategorię dodatkową „Grand Prix” oraz dokonać jednej,wspólnej opłaty za wszystkie trzy biegi – zgodnie ze stawkami z regulaminu.

Dodatkowe kategorie K-60 i M-60 w niektórych biegach

W tym roku na dystansie tytularnym 46 km i w biegu Czupel Vertical wprowadzamy dodatkową kategorię wiekową: w tych dwóch wyścigach, poza standardowymi trzema kategoriami, dodatkowo wyróżnieni zostaną zawodnicy z kategorii 60+ (roczniki 1962 i starsi). W Rollercoasterze i Szlakiem Wołoskich Pasterzy prowadzone będą trzy kategorie wiekowe: 18+, 35+ i 50+.
W Grand Prix prowadzona będzie wyłącznie kategoria OPEN.

Vertical już dla 16 latków!

Nowością jest też otwarcie najkrótszego z biegów – Czupel Vertical – na zawodników i zawodniczki w wieku od 16 lat (roczniki 2006 i starsi). Warunkiem uczestnictwa dla osób niepełnoletnich jest ukończenie najpóźniej w dniu zawodów 16 roku życia i pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego oraz jego obecność przy odbiorze numeru startowego i w dniu zawodów. Zawodnicy z roczników 2006 i 2005 będą w tym roku klasyfikowani z kategorią wiekową 18+.

Regulamin i zapisy

Rejestracja zostanie otwarta 3 stycznia o godzinie 20:00. Regulamin zawodów znajdziecie w zakładce „Strefa Biegacza” na stronie maraton3jezior.com , a najważniejsze informacje o trasach w zakładce „Trasy”.

Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i prosimy o udostępnianie informacji o festiwalu na Waszych mediach społecznościowych i bezpośrednie rekomendowanie imprezy znajomym! Do zobaczenia w Krainie Beskidzkich Jezior!

Strona z zapisami: https://www.maraton3jezior.com/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*