Nowy Polar Vantage V2 dla biegaczy - BiegiGorskie.pl

Nowy Polar Vantage V2 dla biegaczy

Fiński producent pulsometrów uzupełnił swoją ofertę o odświeżoną wersję modelu Vantage V. Zegarek jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych sportowców jak i dla amatorów. Świetnie sprawdzi się również na nadgarstku fanów „górskich” dyscyplin. Na jakie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji Vantage V mogą liczyć użytkownicy?

Zmiany w stosunku do Polar Vantage V

Producent poszerzył możliwości nowego modelu o testy wydolnościowe – zarówno VO2Max dla biegaczy, jak i mocy progowej dla kolarzy. Nieco zmieniono system widżetów oraz dodano funkcję Hill Splitter, która przyda się zwłaszcza podczas treningów nastawionych na pokonywanie przewyższeń.

Nowy smartwatch Polar otrzymał także, znany z modelu Grit X, system Fuel Wise, który pomaga utrzymać stabilny poziom energii na trasie, dzięki zaprogramowanemu przypominaniu o konieczności nawodnienia i spożywania węglowodanów. To jednak nie wszystko – Polar dodał do tego rozwiązania szacunkowy podział źródeł energii dzieląc je na białka, tłuszcze i węglowodany. Dzięki temu możliwa jest jeszcze głębsza personalizacja treningu.

W stosunku do poprzedniej wersji zmienił się czujnik tętna, a dokładniej kolor wykorzystywanych diod. Teraz w użyciu są diody zielone, czerwone i pomarańczowe (podobnie, jak w modelu Grit X). Także wyświetlacz zyskał nieco na ostrości, a czerń stała się głębsza.
Istnieje już również możliwość wsparcia dla treningów opartych na mocy i strefach treningowych.

Stworzony, by wytrzymać wszystko

Nowa wersja Polar Vantage została wzbogacona o szereg rozwiązań, które mogą wspierać górski trekking, biegi ultra i inne aktywności outdoorowe. Nie jest on tak rozbudowany jak typowy „górski” przedstawiciel – Polar Grit X, ale posiada większość dostępnych funkcji, które przydadzą się przy tych dyscyplinach.

Przede wszystkim, zwiększono stopień wodoodporności z 50 m do 100 m. Wśród widżetów pojawił się widok aktualnej pogody (bezcenny zwłaszcza w górach, gdzie warunki atmosferyczne potrafią zmieniać się w sposób skrajnie nieprzewidywalny). Obok nawigacji, zegarek może pochwalić się integracją z systemem Komoot, który pozwala na dokładne planowanie trasy biegowej, pieszej lub kolarskiej z uwzględnieniem przewyższeń oraz stopnia wytrenowania użytkownika. Dzięki temu eksplorowanie nowego terenu będzie bezpieczne i przyjemne.

Miłym dodatkiem dla biegaczy ultra jest tryb oszczędzania energii, w którym zegarek wytrzymuje do 100 godzin z włączonym nadajnikiem GPS. Oczywiście ślad będzie rzadszy, ale użytkownik nie musi już martwić się o to, że bateria urządzenia wyczerpie się przed końcem trasy lub wyścigu.

Monitorowanie wysiłku fizycznego

Nowy zegarek Polar oferuje zaawansowane wsparcie w zakresie monitorowania treningu. Sportowcy otrzymują aplikację Training Load Pro, która pomaga śledzić obciążenie organizmu (w tym układu krążenia) oraz tolerancję wysiłkową. Użytkownik otrzymuje także informacje zwrotne na temat średniego obciążenia treningowego z ostatnich siedmiu dni.

Nowością jest Test Regeneracji Nóg, który pozwala na szybkie sprawdzenie, czy mięśnie nóg są już wypoczęte i gotowe na kolejny, intensywny wysiłek. Zegarek oferuje pomiar mocy biegowej. Swoje osiągnięcia, sportowcy mogą porównać z innymi ćwiczącymi, dzięki dostępowi do Segmentów Strava Live.

Wszystko wskazuje na to, że nowa wersja Polar Vantage to idealny wybór dla sportowców trenujących na wysokim poziomie. W szczególności docenią go osoby, które próbują swoich sił w biegach górskich, kolarstwie górskim, albo po prostu uprawiają trekking z plecakiem.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*