Niższe opłaty na Garmin Ultra Race - BiegiGorskie.pl

Niższe opłaty na Garmin Ultra Race

Tylko do 30 września obowiązują niższe opłaty startowe na wszystkich dystansach rozgrywanych w ramach pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018.

Pierwsze imprezy z serii Garmin Ultra Race na Pomorzu odbędą się 8 grudnia 2018 r. Na listach startowych widnieją już nazwiska blisko 700 zawodniczek i zawodników.

Od 1 października 2018 wpisowe wzrośnie:

– na dystansie 85 km z 170 zł na 190 zł
– na dystansie 52 km z 140 zł na 160 zł
– na dystansie 27 km z 110 zł na 130 zł
– na dystansie 11 km z 80 zł na 100 zł

Dla amatorów trailowych biegów będzie to kolejna możliwość rywalizacji pod szyldem Garmin Ultra Race, czyli imprezy, która zyskała renomę wśród biegaczy i jest stałym punktem na mapie polskich biegów ultra.

Start i meta mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 zlokalizowane będę w pobliżu gdańskiego ZOO.

fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 85 km i 52 km poprowadzonych przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz 27 km i 11 km w Lasach Oliwskich – stanowiących południową część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zadrzewienie terenu przekracza 95%, a cechą charakterystyczną są doliny o nachyleniu zboczy do 40%! Najmłodsi będą mogli wziąć udział w imprezie towarzyszącej – Garmin Ultra Kids, czyli zawodach biegowych na trzech dystansach: 200, 500 i 1000 metrów.

Dzięki typowo górskiej rzeźbie terenu trasy zostały poprowadzone tak, że na zawodników czekać będzie spora suma przewyższeń, a tym samym nie lada wyzwanie. Selektywne trasy będą pełne tego co najbardziej cieszy biegaczy ultra, czyli podbiegów i zbiegów, ale również bardziej płaskich fragmentów poprowadzonych malowniczymi ścieżkami Parku.

Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego choć leżą w odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowaniem terenu mocno przypominają krajobraz górski, są tym samym wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy.

Zapisy na wszystkie dystanse w ramach Garmin Ultra Race 2018 oraz Garmin Ultra Kids cały czas trwają.

Aby wystartować należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*