Niższa opłata startowa na Bieg Frassatiego - BiegiGorskie.pl

Niższa opłata startowa na Bieg Frassatiego

Już ponad 300 zapisanych na Górski Bieg Frassatiego. Niższa opłata startowa tylko do końca stycznia
Zdobywca dwóch „Złotych Kozic” w 2019 r. będzie w tym sezonie biegiem kategorii „M” Attiq Ligi Biegów Górskich.

Trwają zapisy na drugą edycję Górskiego Biegu Frassatiego , który odbędzie się 20 czerwca w Międzybrodziu Bialskim. Na liście zgłoszonych zawodników jest już ponad 310 osób z trzech krajów: Polski, Słowacji i Włoch. W pierwszej edycji biegu wystartowało 294 osoby, więc w tym roku szykuje się rekord frekwencji. Do końca stycznia obowiązuje też niższa opłata startowa (80 zł, od 1 lutego będzie to 100 zł).

Podobnie jak w 2019 r. organizatorzy przygotowują bieg główny na dystansie 21,8 km (+/- 1120 m) i piknik rodzinny z biegami dla dzieci i licznymi atrakcjami dla najmłodszych, a także kilka niespodzianek na trasie samego biegu głównego. Rejestracja na Dziecięce Biegi Frassatiego zostanie uruchomiona na przełomie lutego i marca.

Miasteczko biegowe, start i meta głównego biegu są zlokalizowane w szczególnym miejscu – nad samym brzegiem malowniczego jeziora Międzybrodzkiego. Organizatorzy przygotowują też niespodziankę na piątkowy wieczór, ale szczegóły zostaną podane wkrótce.
W porównaniu z minionym rokiem zmieniona będzie godzina startu.

– Zawodnicy wyruszą na trasę godzinę wcześniej, tj. o 9:00, ze względu na wysokie temperatury panujące na ogół o tej porze roku. W pierwszej edycji upał dał się biegaczom bardzo mocno odczuć. W regulaminie zastrzegliśmy sobie również możliwość przesunięcia godziny na jeszcze wcześniejszą na wypadek ekstremalnych upałów. Bezpieczeństwo biegaczy ma dla nas znaczenie priorytetowe – mówi koordynator i pomysłodawca biegu Wojciech Teister. – Na trasie, podobnie zresztą jak przed rokiem – będzie rozmieszczone kilka zmotoryzowanych zespołów doraźnej pomocy medycznej, a szczegółowy plan ich rozmieszczenia opublikujemy w informatorze jeszcze przed zawodami, aby każdy z biegaczy wiedział wcześniej, w których miejscach może spodziewać się zespołu ratowniczego. W przypadku wysokich temperatur dodamy też trzeci punk z wodą na trasie – dodaje.

W drugiej edycji nie będzie tez jednorazowych kubków na punktach – zawodnicy musza mieć ze sobą własny kubek.

Zależy nam na tym, aby minimalizować negatywny wpływ tego rodzaju imprez na środowisko naturalne, z którego przecież korzystamy i czerpiemy ogromną radość. Staramy się szukać rozwiązań, które z jednej strony usprawnią przeprowadzenie biegu, z drugiej przynajmniej zmniejszą ilość wyprodukowanych przez nas śmieci. Poza tym od pierwszej edycji organizujemy cyklicznie rekonesanse trasy połączone ze sprzątaniem szlaków. W tym roku taki rekonesans przeprowadzili również organizatorzy Chudego Wawrzyńca na trasie Małej Rycerzowej (w poprzednich latach sprzątali odcinki trasy Chudego), a od lat biegowe sprzątania szlaków promuje ruch Czyste Beskidy. Im więcej takich wydarzeń, tym lepiej – mówi koordynator.

Na Górski Bieg Frassatiego 2020 można się zapisać na https://bgtimesport.pl/zawody/lista/id/440

W tym roku twórcy Górskiego Biegu Frassatiego mają też propozycję dla biegaczy preferujących dłuższe i krótsze dystanse. W ostatni weekend września w Porąbce i Międzybrodziu zostanie rozegrana pierwsza edycja Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior. W ramach trzydniowej imprezy organizatorzy zapraszają na prelekcje o tematyce górskiej, biegi na dystansach 45 km, 25 km i vertical na najwyższy szczyt Beskidu Małego Czupel oraz koncert zespołu The Postman.

Zapisy już trwają, najszybciej ubywa miejsc na dystansie 45 km, a więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie fb. Maraton Trzech Jezior i stronie festiwalu https://www.maraton3jezior.com/

Relacja video z pierwszej edycji:


wideo zapowiedź:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*