Nie tylko dla Mistrzów ... - BiegiGorskie.pl

Nie tylko dla Mistrzów …

Pomału kończy się 2015 rok – czas zacząć planować starty na 2016.

Znamy już prawie wszystkie daty i miejsca biegów o randze Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Należy podkreślić na wstępie iż prawie wszystkie z nich mają charakter otwarty – tzn. może w nich startować każdy kto tylko ma ochotę i czuje się na siłach. Wyjątkiem są tylko alpejskie i anglosaskie Mistrzostwa Europy/Świata organizacji WMRA, gdzie startują jedynie zawodnicy powołani do reprezentacji.

Co nas czeka w roku 2016 jeśli chodzi o zawody rangi Mistrzowskiej?

Jak zwykle na pierwszy ogień pójdzie młodzież: 9 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, eliminacje do pucharu świata juniorów młodszych i mistrzostw Europy juniorów.

juniorzy mlodsi na zbiegu
image-23471

23 kwietnia ponownie podczas Szczawnickiej Wielkiej Prehyby rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim – Eliminacje do Mistrzostw Świata

prehyba2
image-23472

Następnie coś dla miłośników biegów pod górę: 28 maja w Sobótce: XXIII Bieg na Ślężę – Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie.

sleza
image-23473

Tydzień później – 4 czerwca – w Zakopanem – mega trudna impreza: IX Wysokogórski Bieg im. dh Franciszka Marduły.
V Mistrzostwa Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning

mardula
image-23474

Następnie – 18 czerwca – na Słowenii XIII Mistrzostwa Świata WMRA na Długim Dystansie

gm40
image-23475

2 lipca we Włoskiej miejscowości Arco odbędą się XV Mistrzostwa Europy WMRA w Biegach Górskich (w stylu anglosaskim) – to jednak ta jedna z nielicznych imprez dla wybrańców – tzn. kadrowiczów.

Od 2 do 24 lipca w Hiszpanii – w Pirenejach odbywać się będą Mistrzostwa Świata Skyrunning.
W ramach Mistrzostw odbędą się biegi na dystansach:
105 km i suma przewyższeń 8000 metrów – 105k Buff® Epic Run
42 km i suma przewyższeń 3200 metrów – Buff® Epic Run SkyMarathon®
4,7 km i przewyższenie 1380 metrów – Buff® Epic Run Vertical Kilometer

is02f
image-23476

Alpejskie Mistrzostwa Polski wracają do Międzygórza gdzie – 23 lipca – na trasie na Śnieżnik odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegu Anglosaskim.

miedzygorze1
image-23477

Górscy wetarani (czyli „młodzież” 😉 od 35 lat wzwyż) powalczą o tytuły Mistrzów Polski 14 sierpnia na niezwykle malowniczej trasie w Biegu na Wielką Sowę

Janusz Pytel Wielka Sowa
image-23478

a zaraz potem – 27 sierpnia – we włoskiej miejscowości Susa: XVI Mistrzostwa Świata Weteranów – znając naszych nieco starszych Mistrzów na pewno ktoś się wybierze … i wróci z medalem 🙂

4 września w Bułgarii – drugi z wymienionych na wstępie biegów zarezerwowany tylko dla kadrowiczów – XXXII Mistrzostwa Świata WMRA w biegach górskich (w stylu alpejskim)

wisniewskaicelinska
image-23479

10 września w Krynicy super próba dla ultrasów: Bieg 7 Dolin – Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim (100km)

7dolin3
image-23480

Oczywiście oprócz zawodów rangi Mistrzowskiej całe mnóstwo innych większych i mniejszych imprez, w tym co najmniej kilka super kultowych jak np bieszczadzki Rzeźnik.

W naszym kalendarzu już ponad 60 biegów górskich a sezon dopiero przed nami…

Będzie w czym wybierać 🙂

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*