Przed nami Mistrzostwa Skyrunning - BiegiGorskie.pl

Przed nami Mistrzostwa Skyrunning

Już w najbliższą sobotę w Zakopanem rozpoczynamy polski sezon Skyrunningu czyli najtrudniejszej odmiany biegów górskich.

Wysokogórski Bieg im. dh Franciszka Marduły będzie pierwszym z biegów -> Pucharu Polski Skyrunning 2017 <- a jednocześnie Mistrzostwami Polski na dystansie klasycznym.

Potem czekać nas będzie jeszcze 5 biegów pucharowych.

W tym Mistrzostwa SkyUltra, 19 sierpnia 2017 w ramach Biegu Granią Tatr oraz Mistrzostwa Vertical km 21 października 2017 w ramach X Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, gdzie jednocześnie nastąpi podsumowanie całego cyklu narodowego i nagrodzenie najlepszych zawodników Pucharu Polski Skyrunning.

Ale zanim do tego dojdzie zajmijmy się Mistrzostwami Polski Skyrunning Clasic, które czekają nas już w najbliższy weekend.

Wysokogórski Bieg im. dh Franciszka Marduły jest oczywiście w gronie najwyżej punktowanych biegów Ligi Biegów Górskich Dare 2b i posiada kategorię M (czyli mistrzowską).

W ubiegłym roku na mecie Marduły mieliśmy sporo niespodzianek, oraz niesamowitą walkę o złoto, do samego końca pomiędzy Anną Celińską i Magdaleną Kozielską.

Kto w tym roku może powalczyć o medale Mistrzostw Polski?

Jak zwykle podajemy listę ułożoną alfabetycznie i jak zwykle liczymy na niespodzianki, czyli na tych których w naszym zestawieniu zabrakło:

Piotr Biernawski – do ubiegłego weekendu lider Ligi Biegów Górskich Dare 2b. Niedawny zwycięzca Maratonu Podhalańskiego, mocno obiegany po tatrach. Czy uda mu się włączyć do walki o medal? Łatwo nie będzie…

Anna Celińska – nasza multimedalistka broni tytułu Mistrzowskiego sprzed roku i wszystko wskazuje na to że ma olbrzymie szanse tego dokonać…

Robert Faron – bardzo doświadczony zawodnik, jeden z najszybciej zbiegających zawodników w Polsce, trzeci w Lidze Biegów Górskich 2016, trzeci w Mardule w roku 2015. Jeśli do szczytu Kasprowego nie straci za dużo ma realną szansę dogonić rywali na długim zbiegu i wywalczyć medal.

Bartosz Gorczyca – drugi na tasie Marduły w 2015 roku, drugi w Lidze i na długim dystansie w 2016 roku,

Paweł Góralczyk – brązowy medalista z ubiegłego roku. W roku 2016 to była największa niespodzianka – teraz już nie?

Martyna Kantor – brązowa medalistka sprzed roku, niespełna miesiąc temu zaliczyła świetny start w Pucharze Skyrunning we Francji.

Anna Kącka – srebrna medalistka na ultra dystansie, ma szansę powalczyć o medal także w Skyrunningu (już wiemy, że Ania jednak nie pobiegnie ze względu na start w Mistrzostwach Świata w trailu organizacji ITRA)

Iwona Kik – wiceliderka Ligi Biegów Górskich, czy zdąży się zregenerować po zwycięśtwie w Beskidzkim Toporze 72km?

Piotr Koń – dwukrotny zwycięzca Ligi Biegów Górskich, brązowy medalista w Vertical km z 2016 roku

Magdalena Kozielska – zwyciężczyni z 2014 roku i dwukrotnie druga: w roku 2014 i 2016. Także w tym roku może powalczyć z Anną Celińską.

Paweł Krawczyk – powrót do bardzo mocnego biegania i sukcesy w biegach skyrunning na Słowacji. Czy uda się włączyć do walki o medal?

Ewa Majer – Mistrzyni ultradystansów, w 2016 roku druga w Lidze Biegów Górskich i w MP na ultradystsnsie, trochę gorzej radząca sobie na trudnych technicznie tatrzańskich trasach

Jacek Michulec – wicemistrz Polski na ultra dystansie z 2015 roku, dobrze obeznany z trasą Marduły nie bez szans na włączenie się do walki nawet o medal.

Kacper Piech – bardzo szybki, młody zawodnik, jeśli da sobie radę z trudną technicznie trasą może pokusić się o niespodziankę …

Katarzyna Piechula – liderka Ligi Biegów Górskich, zapisana na całe Grand Prix Sokoła – co może uniemożliwić włączenie się jej o walkę o medale

Bartłomiej Przedwojewski – anglosaski Mistrz Polski, alpejski brązowy medalista MP. Jeden z tych nielicznych który może powalczyć z Marcinem Świercem o tytuł Mistrza. Wiele zależy jak poradzi sobie z trudnymi technicznie tatrzańskimi zbiegami.

Marcin Rzeszótko – obrońca tytułu wicemistrzowskiego.

Miłosz Szcześniewski – zwycięzca Ligi Biegów Górskich 2016, w tym roku w pierwszej części sezonu nie ma szczęścia, czy przełamie złą passę właśnie w Zakopanem?

Marcin Świerc – nasz najlepszy towar eksportowy w biegach górskich 😉 Na trasie biegu Marduły nigdy nie przegrał i tym razem oczywiście jest głównym faworytem do zdobycia Mistrzostwa. Czy zdążył się zregenerować po zwycięstwie w Chinach?

Z całą listą możecie zapoznać się tutaj: http://bgtimesport.pl/zawody/lista/id/215/bieg_id/213

Do zobaczenia w Zakopanem!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*