Musielski wygrywa Półmaraton Wiślański - BiegiGorskie.pl

Musielski wygrywa Półmaraton Wiślański

Dolnośląski desant na beskidzką edycją cyklu Runner’s World Super Bieg można uznać za udany. Holly (scott.pl) pierwszy w V Wiślańskiej Dziesiątce, a Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa) w półmaratonie. Za Hollym uplasował się Jakub Glajcar (Hotel Podium Diagnostix CryoSpace) i Stanisław Piela. Reprezentant teamu scott.pl przez większość dystansu kontrolował sytuację i finiszował z prawie minutową przewagą nad rywalami. Pogoda nie pomagała w uzyskiwaniu rekordowych wyników, ale tym większe brawa należą się i zwycięzcom, i tym którzy dobiegli do mety po kilku godzinach. Upragniony deszcz spadł dopiero w okolicach dekoracji, ale Holly i Musielski mogli tylko o nim na trasie pomarzyć…

W klasyfikacji open kobiet w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajęła Anna Barczuk, druga była Angelika Noga (Kęckie Harpagany), a trzecia Adriana Klappholz (Biegiem przez Chybie).

Półmaraton to popis Kamila Musielskiego. Czujny bieg i utrzymywanie się w czołówce dały mu znakomitą pozycję wyjściową do ataku na ostatnich kilometrach. Trudna i wymagająca trasa oraz spore przewyższenia wiślańskiej „połówki” premiowały zawodników cierpliwych i najbardziej wytrzymałych, a końcowy zbieg dokonał ostatecznej i bezlitosnej selekcji. Nie przeszkodził Musielskiemu nawet upadek na zbiegu, choć poturbował się mocno.

Dwie i pół minuty za nim na mecie pokazał się Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko – Biała) – rewelacyjny dwudziestoletni zawodnik, który jako jedyny próbował w końcówce nawiązać walkę ze zwycięzcą. Trzeci był Mariusz Miśkiewicz (Biegiem przez Chybie).

W kategorii Pań również sporo się działo i długo się tasowało. Wreszcie Agnieszka Kobierska (SPLA Tychy) wbiegła na metę jako pierwsza, a kolejna zawodniczka pojawiła się dopiero po kilku minutach. Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem przez Chybie) była druga, a Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) trzecia.

W rywalizacji drużynowej w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął TKKF Hades Mikołów, a w półmaratonie Bielawska Akademia Biegania.

Sukcesy bielawskich zawodniczek i zawodników to najlepsza reklama kolejnej edycji RWSB 2019. 21 lipca organizatorzy zapraszają w Góry Sowie na przepiękny górski Półmaraton Kalenica i na Bielawską Dwunastkę. Dokąd? Oczywiście do Bielawy!

Pełne wyniki zawodów w Wiśle:
https://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*