Muflon dla Biegu na Wielką Sowę - BiegiGorskie.pl

Muflon dla Biegu na Wielką Sowę

Kolejny sukces Biegu na Wielką Sowę. Tym razem nie do końca sportowy, bowiem bieg okazał się zwycięzcą w kategorii Wydarzenie/Inicjatywa 2018 – XXI Plebiscytu Gospodarczego Muflony 2018. Cieszy fakt, że renoma biegu wykracza już poza świat sportu, a impreza jest doceniana również jako wydarzenie ważne dla całego regionu.

Uroczysta gala plebiscytu, podczas której ogłoszono zwycięzców w 5 kategoriach konkursowych odbyła się 11 maja br. na zamku Książ w Wałbrzychu , a wyboru najlepszych dokonała Kapituła Plebiscytu pod przewodnictwem prezydenta Wałbrzycha.

Regatta 9. Bieg na Wielką Sowę (od początku swojego istnienia organizowany w Ludwikowicach Kłodzkich) okazał się największym wydarzeniem Aglomeracji Wałbrzyskiej w mijającym roku. Sukces cieszy tym bardziej ,że do plebiscytu zgłoszono rekordową liczbę wniosków z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kamiennogórskiego.
Nagrodę odebrała p. Gabriela Buczek dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, które jest organizatorem tej kultowej już imprezy.

Do kolekcji trzech Złotych Kozic , oraz kilku Srebrnych i Brązowych zdobytych w minionym dziesięcioleciu w plebiscycie portalu www.biegigorskie.pl za najlepszy bieg alpejski w Polsce doszedł jeszcze Muflon ,który oczywiście bardzo organizatorów cieszy.

To dobra okazja aby przypomnieć, że w tym roku impreza obchodzi mały jubileusz – 10 urodziny! Warto zatem pojawić się w Ludwikowicach Kłodzkich 11 sierpnia br. i wziąć udział w biegu ,który od lat należy do najlepszych i najpopularniejszych w Polsce i na własne oczy przekonać się na czym polega magia tej imprezy.

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 900 osób i zanosi się na kolejny rekord frekwencji. Coraz więcej zawodniczek i zawodników chce wbiec na szczyt Wielkiej Sowy. Co roku pojawia się tutaj czołówka polskich biegaczy górskich i coraz więcej zawodników z zagranicy.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych – w przeddzień imprezy – 10 sierpnia odbędzie się Mini Sowa, czyli biegi dla dzieci.

W ramach 10. Biegu na Wielką Sową kolejny raz odbędą się też Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu alpejskim i Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegach górskich.

Więcej na:
https://biegajwgorachsowich.pl
https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich/

Zapisy:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4624

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*