Montrail Liga Biegów Górskich 2014 (cz.6) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich 2014 (cz.6)

Przed Wielkanocną kolejką Ligową wydawało się że tak kameralny bieg jak Zakopiański Bieg o Wielkanocne Jajo niewiele może zmienić w Lidze.
A jednak, ten kto tak myślał mocno się pomylił – zwłaszcza wśród mężczyzn zmiany zaszły bardzo duże – i znowu w rolach głównych wystąpili rewelacyjni w tym sezonie “fałszywi biegacze” z Nowego Targu – Piotr Biernawski i Piotr Huzior.
.
.
Ten pierwszy dzięki wywalczeniu na Kalatówkach 5 miejsca awansował na fotel Lidera! A jego kolega z Teamu FAKE Runners Nowy Targ  umocnił się na miejscu 5 open i 1 w kategorii Masters.
Na drugie miejsce w Montrail Lidze awansował 4 na Wielkanocnym Jaju i 2 w Perłach Małopolski na 10 km tydzień wcześniej – Dariusz Marek (RMD Montrail Team).
.
.
Wcześniejsi liderzy Rafał Ulfik i Nataniel Swat spadli na miejsca 3-4. Do pierwszej dziesiątki dzięki zwycięstwie w Zakopanem wszedł mistrz ultra dystansów Marcin Świerc (Salomon Suunto).
.
.
Wśród kobiet nieco mniej zmian – nadal prowadzi Dominika Wiśniewska -Ulfik (RMD Montrail Team / SKB Kraśnik) przed Anną Magryś (ALPHAWOOLF / OTK Rzeźnik). Ale za to już na miejscu trzecim mamy już zmianę – z miejsca 6 awansowała druga na Kalatówkach Dominika Bolechowska (ZKKT Zakopane).
.
.
Za tydzień czeka nas moc wrażeń – przed nami aż 5 biegów i to we wszystkich możliwych stylach !
.
W Montrail Lidze Biegów Górskich po 6 biegach zapunktowało  363 mężczyzn i 159 kobiet.
.
Oto poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

dominikarmd
image-15807

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 215 pkt

2.(3) Anna Bieniecka Magryś (ALPHAWOOLF/OTK Rzeźnik) – 210 pkt 

3.(6-7) Dominika Bolechowska (Zakopiański KK Rabka Z.) – 138 pkt

4.(3) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 130 pkt

5. (4) Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik) – 120 pkt

6. (5) Sara Szal (Sulis Hoko Team) – 114 pkt

7. (7) Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) – 110 pkt

8-11. (8-11) Marta Kurdziel (Tenczynek) – 100 pkt

8-11. (8-11) Paulina Górak (MLUKS Tarnów) – 100 pkt

8-11.(8-11) Agnieszka Pudełek – 100 pkt

8-11.(8-11) Wioleta Frankiewicz (Brzesko) – 100 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

juniorki filipowska
image-15808

1.(5) Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik) – 120 pkt
2.(7) Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) – 110 pkt
3.(8-11) Paulina Górak (MLUKS Tarnów) – 100 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 215 pkt
2.(6) Sara Szal (Sulis Hoko Team) – 114 pkt
3.(12-14) Justyna Kurczab – 90 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Bieniecka-Magryś (ALPHAWOOLF/OTK Rzeźnik) – 210 pkt
2.(3) Dominika Bolechowska (Zakopiański KK Rabka Z.) – 138 pkt
3.(8-11) Marta Kurdziel (Tenczynek) – 100 pkt
3.(8-11) Wioleta Frankiewicz (Krzeszowice) – 100 pkt
3.(8-11) Agnieszka Pudełek (Brzesko) – 100 pkt
Masters (K40-49):

1.(4) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 130 pkt
2.(15) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 85 pkt
3.(23) Magdalena Worek (Halny Węgierska Górka) – 74 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(47) Bogusława Siwa – Zych – 50 pkt
2.(61) Anna Mieszczak (Halny Węgierska Górka) – 38 pkt
3.(80) Ewa Matuszewicz – 28 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(138) Anna Morawska (Warszawa) – 6  pkt
2.(149) Hanna Sypniewska – 4 pkt
3.(-) ———- pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 215 pkt
2.(4) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 130 pkt
3.(2) Bieniecka-Magryś (ALPHAWOOLF/OTK Rzeźnik) – 120 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik) – 120 pkt
2.(7) Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) – 110 pkt
3.(8-9) Paulina Górak (MLUKS Tarnów) – 100 pkt
3.(8-11) Wioleta Frankiewicz (Krzeszowice) – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8-11) Agnieszka Pudełek – 100 pkt
2.(12-13) Justyna Kurczab – 90 pkt
3.(16) Ewelina Kapusta (Koniczynka Ojców) – 80 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(34-36) Sabina Giełzak (Inov-8) – 60 pkt
2.(39-42) Ewelina Pisarek (Navigatoria) – 55 pkt
3.(43-48) Justyna Żyszkowska (KN Tatra Team) – 50 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

biernawski
image-15809

1.(3) Piotr Biernawski (FAKE Runners Nowy Targ) – 291 pkt

2.(4-5)  Dariusz Marek (RMD Montrail Team) -267 pkt

3-4.(1-2) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 260 pkt 

3-4.(1-2) Nataniel Swat (RMD Montrail Team)– 260 pkt

5.(4-5) Piotr Huzior (FAKE Runners Nowy Targ) – 258 pkt

6-7.(6-7) Piotr Czapla (Hoko Team/UKS Olimpia Zabrze) – 200 pkt  (10)

6-7.(6-7) Bartosz Gorczyca (Icebug) – 200 pkt

8. (8) Dominik Kobryń (Byledobiec Anin/Bielsko Biała) -196 pkt

9.(9) Aleksander Dzidowski (Zawiercie) – 153 pkt

10.(11) Marcin Świerc (Salomon Suunto) – 152 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1. (13) Michał Motyka (Leśna)– 88 pkt
2. (43) Michał Wichrowski (KS Sprint Bielsko Biała) – 68 pkt
3. (51) Szymon Krywult (KS SPRINT BIELSKO-BIAŁA) -62 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 267 pkt
2-3.(3-4) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 260 pkt
2-3.(3-4) Nataniel Swat (MD Montrail Team) – 260 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(31) Piotr Biernawski (FAKE Runners Nowy Targ) – 291 pkt
2.(8) Dominik Kobryń (Byledobiec Anin/Bielsko – Biała) – 196 pkt
3.(9) Aleksander Dzidowski (Zawiercie) – 153 pkt

Masters (M40-49):

huzior
image-15810

1.(5) Piotr Huzior (FAKE Runners Nowy Targ) – 258 pkt
2.(15) Dominik Ząbczyński (ALPHAWOOLF/RMD Montrail Team)– 112 pkt
3.(19) Tomasz Lacheta (SDG Dąbrowa Górnicza/) – 96 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(37) Marek Natkański (MOK Mszana Dolna) – 73 pkt
2.(72) Damian Szpak (Tychy) – 50 pkt
3.(112) Mirosław Dziergas (Starostwo Powiatowe Żywiec) – 34 pkt

Weterani II (M60+)

1.(240) Henryk Braś (Stanica) – 14 pkt
2.(250) Andrzej Figura (Halny Węgierska Górka) – 13 pkt
3.(271) Zbigniew Radomski (TKKF BESKIDEK BIELSKO-BIAŁA) – 11 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(3-4) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 260 pkt
1-2.(3-4) Nataniel Swat (MD Montrail Team) – 260 pkt
3.(6-7) Piotr Czapla (Hoko Team/UKS Olimpia Zabrze) – 200 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) –  143 pkt
2.(18) Marcin Michalec (KKB MOSiR Krosno) – 100 pkt
3.(8) Dominik Kobryń (Byledobiec Anin/Bielsko Biała) -98 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

swiercgorczyca

1.(6-7) Bartosz Gorczyca (Icebug) – 100 pkt
2.(10) Marcin Świerc (Salomon Suunto)– 90 pkt
3.(30) Adam Badura– 80 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6-7) Bartosz Gorczyca (Icebug) – 100 pkt
2.(22) Piotr Karolczak (Poznań) – 90 pkt
3.(31) Piotr Będkowski – 80 pkt

Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński

Foto: Perły Małopolski, Piotr Biernawski, A.Ząbczyńska, P.Złotkowski

Współpraca:

Obsługa Komputerowa Piotr Kozak


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2014 (cz.6) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2014<-


Najbliższe zawody:

26.04.2014 – XIV Bieg Na Grojec Bieg alpejski – (Żywiec, 4,9 km (+310 m), Kat.I)

26.04.2014 – II Beskidzka 160 Na Raty cz.1 – Ultramaraton górski Beskidu Śląskiego i Pogórza Cieszyńskiego Bieg na ultra dystansie – (Gmina Goleszów – góra Chełm, 85 km (+/- 3600m), 46 km (+/- 2300 m), Kat.I)

26.04.2014 – Rak’nRolling – Ultra Maraton w Szczawnicy Bieg na ultra dystansie – (Szczawnica, 90 km, Kat.I)

26.04.2014 – Rak’nRolling – Maraton w Szczawnicy Bieg na długim dystansie – (Szczawnica, 42.195 km (+/-1.900m), Kat.I)

26.04.2014 – Rak’nRolling – Bieg anglosaski w Szczawnicy Bieg snglosaski – (Szczawnica, 6 km (+/-350m), Kat.I)


Zawody promujące się na Portalu:
rzeznik
rzeznik
rzeznik
me2014
rzeznik
bieszczadzki
 image description


Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

1 komentarz to “Montrail Liga Biegów Górskich 2014 (cz.6)”

  1. Bartek pisze:

    Wdarł się błąd w podliczeniu punktów za Perły Małopolski (21km). W poprzedniej odsłonie klasyfikacji ligi było to dobrze opracowane. Pan Adam Badura nie uczestniczył w tym biegu, a osoba posiadająca jego numer startowy przebiegła 10km.

    Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*