Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.14) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.14)

Tym razem z małym opóźnieniem prezentujemy podsumowanie Ligi Biegów Górskich ATTIQ.

Po Anglosaskich Mistrzostwach Polski w Ustrzykach oraz serii Biegów wiosennego “leśnika” mamy prawdziwe trzęsienie ziemi w Lidze – zmiany prawie na każdej pozycji.

Zacznijmy od Pań: 

Katarzyna Wilk po zwycięstwie w znakomitym stylu w Półleśniku, gdzie w pokonanym polu zostawiła wszystkich mężczyzn awansowała na fotel liderki.

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejsce drugie wskoczyła mega mocna weteranka z Ustrzyk – Maria Domiszewska.

Foto: Marian S.Mazurkiewicz

Na miejscu trzecim dotychczasowa liderka – Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejscu czwartym melduje się piąta w Ustrzykach – Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Marian S.Mazurkiewicz

Tuż za Dominiką, nie tak dawna liderka z Biłgoraja Beata Lange – a za nią świeżo upieczona anglosaska Mistrzyni Polski – Dominika Wiśniewka – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Marian S.Mazurkiewicz

Równie dużo zmian wśród Panów:

Na fotelu lidera po zmaganiach w Ustrzykach zasiadł Daniel Żuchowski (Muay Running Team)na zdjęciu drugi od prawej:

Foto: Marian S.Mazurkiewicz

Podobnie jak u Pań także u Panów na fotelu wicelidera pojawił się bardzo mocny przedstawiciel 50-latków: Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team), który w Ustrzykach dał się wyprzedzić tylko kilku młodszym kolegom. (na zdjęciu poniżej na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej)

Foto: Marian S.Mazurkiewicz

Na miejsce 3 awansował anglosaski Mistrz Polski – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team), który we wspaniałym stylu obronił w Ustrzykach tytuł sprzed roku.

Na miejsce 4, 5, 6 i 7 spadli czterej zawodnicy prowadzący w uprzednim zestawieniu : Czech – Pavel Brydl, Tomasz Koczwara, Radosław Boniec i Tomasz Skpień.

Po niesamowitym występie w Ustrzykach, gdzie Team zdobył dwa Mistrzostwa Polski na czoło klasyfikacji drużynowej powraca Alpin Sport HOKA One One Team. Na miejscu drugim aktualnie ich główny rywal znakomity w tym sezonie Muay Running Team.

A po świętach kolejne biegi w tym Mistrzostwa Polski w Szczawnicy oraz Silver Run w Górach Bardzkich (wiosna), Ultra Maraton 4 Pory Roku – Wiosna, XXIX Bieg na Grojec.

Po 14 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 7.591 zawodników (1.931 kobiety i 4.660 mężczyzn).

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 72 pkt

2. Muay Running Team – 62 pkt

3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 19 pkt

4. Biłgoraj Biega – 16 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki(K16-19):

1.(19) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 200 pkt
2.(34) Agnieszka Chorzępa (KKB MOSiR Krosno)– 180 pkt
3.(39) Julia Ścisłowska (LLKS Osowa Sień) – 160 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Katrzyna Solińska (HOKA One One) – 290 pkt
2.(10) Kamila Perucka (Muay Running Team) – 260 pkt
3.(12) Anna Przebinda – 240 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 520 pkt
2.(3) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 470 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
2.(5) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 320 pkt
3.(10) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 260 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 475 pkt
2.(47) Bożena Kończewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 150 pkt
2.(58) Ewa Pałuzewicz (Visegrad Maraton Rytro) – 130 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(296) Anna Morawska – 45 pkt
2.(364) Barbara Kroenke (Obozybiegowe.pl) – 30 pkt
2.(364) Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom/Golden Team) – 30 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) …………….. – …. pkt
2.(…) …………….. – …. pkt
3.(…) …………….. – …. pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
2.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 425 pkt
2.(3) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 385 pkt
3.(5) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 320 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(17) Renata Dyduła (Ital Car Team) – 180 pkt
2.(34) Barbara Olschimke-Marmurowicz (Kolorowa Drużyna Nessi) – 180 pkt
3.(19) Małgorzata Tomik (MOUNTAIN FUEL POLSKA, BERSERK ON THE TOP) – 140 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(22) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 200 pkt
2.(28) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 180 pkt
3.(39) Piotr Straszak (LKS Zorza Gdynia) – 160 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
2.(6) Radosław Boniec – 360 pkt
3.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 330 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 445 pkt
2.(4) Pavel Brýdl (Muay Running Team) – 390 pkt
3.(7) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 345 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Tomasz Koczwara – 380 pkt
2.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
3.(20) Dominik Włodarkiewicz (Dynafit Polska) – 220 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(2) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 421 pkt
2.(50) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY – AUTOMATYKA TARNÓW) – 150 pkt
3.(108) Marek Kruszyński (Przemyski Klub Biegacza) – 90 pkt

Weterani II (M60+):

1.(67) Jerzy Haduch (Sanok i Okolice) – 122 pkt
2.(331) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 47 pkt
3.(335) Ryszard Smuda – 45 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) …………….. – …. pkt
2.(…) …………….. – …. pkt
3.(…) …………….. – …. pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
2.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 280 pkt
3.(14) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 270 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Tomasz Koczwara – 380 pkt
1.(7) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 345 pkt
2.(4) Pavel Brýdl (Muay Running Team) – 295 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(26) Paweł Perykasza (Grupaluktrans.pl) – 185 pkt
2.(35) Andrzej Zieliński (HRmax) – 170 pkt
3.(33) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 126 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*