Kondratowicz wygrywa w Jeleniej - BiegiGorskie.pl

Kondratowicz wygrywa w Jeleniej

10 listopada z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartował tegoroczny, szósty już Bieg Niepodległości. Atestowaną przez PZLA trasę na Plac Piastowski w Cieplicach – Zdroju wybrali ci, którzy chcieli pobiec na dystansie 10 km, a ci, którym wystarczyło 5 km, pobiegli do Cieplic spod zajezdni MZK. Łącznie, do udziału w zawodach zgłosiło się prawie 700 osób.

Baza biegu oraz jego meta znajdowała się w Cieplicach, a zawodnicy i zawodniczki zostali przewiezieni na oba starty autobusami zapewnionymi właśnie przez jeleniogórskie MZK. Na Placu Ratuszowym uczestników biegu powitał prezydent miasta Jerzy Łużniak, który dał również sygnał do startu.

Bieg na 10 km, po pasjonującej walce do ostatnich metrów, wygrał ostatecznie Łukasz Kondratowicz, który o jedyne dwie sekundy pokonał Jacka Jolibskiego (biegamdlazdrowia.pl). Trzeci był Jakub Kulesza (Kooltriathlon).

Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team) była pierwsza wśród kobiet i wygrała zdecydowanie, ze sporą przewagą nad rywalkami. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Kassolik – Barczyńska, a trzecia była Ewa Drozdowska (AZS Uniwersytet Medyczny Wrocław).

Bieg na 5 km, czyli V Memoriał Piotra Schmidla, wygrał Krzysztof Tschirch ( Karkonosz Running Team), a kilka sekund za nim na mecie pojawił się też Tomasz Szymański, który zajął miejsce drugie. Do kompletu na podium brakowało już tylko trzeciego zawodnika, którym okazał się Łukasz Klatka (Karkonosz Running Team).

Wśród kobiet najszybciej z dystansem poradziła sobie Zofia Chorostkowska (Nowosolska Grupa Biegowa). Druga była Karolina Chudzikiewicz (SMS Szklarska Poręba), a trzecia Anna Gordijenko (Vege Runners Ślęzak Team).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobył team biegamdlazdrowia.pl, drugie miejsce dla Kamiennogórskiej Grupy Biegowej, a na trzeciej pozycji znalazło się Uzdrowisko Cieplice Grupa PGU.

Kończymy biegowy sezon w Jeleniej Górze, ale już wiosną kolejna okazja do pobiegania pod Karkonoszami – kolejna edycja Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki.
„Bieg z widokiem na góry” już 5 kwietnia! Zapisy już w grudniu.

Wiosną startuje również kolejny sezon cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg.