Katusha na Jaworowym Wierchu - BiegiGorskie.pl

Katusha na Jaworowym Wierchu

W sobotę 15.09.2012 na Jaworowym Wierchu tradycyjnie wystartował sztafetowy bieg trzech dyscyplin: bieg na szczyt Jaworowego Wierchu, Paralotniowy zlot do celu oraz trasa MTB.

Na starcie zameldowało się 26 męskich drużyn, 4 żeńskie oraz 17 śmiałków którzy rywalizowali o tytuł „Javorový muž“ (czyli osoba wykonująca wszystkie trzy dyscypliny).

Bieg do szczytu

O godzinie jedenastej 47 biegaczy wystartowało w kierunku szczytu Jaworowego Wierchu. Szybki bieg na odcinku asfaltowym i mozolna praca na podbiegu 1,8 kilometra z przewyższeniem 500 m. Najszybciej na szczyt dobiegł Tomasz Lichy z drużyny „Adroit.cz” w czasie 17:35. Kolejny był Jan Polášek ze stratą 52 sekundy. Na trzeciej pozycji ze stratą względem zwycięscy 1:39 Patrik Pryszcz. W kategorii drużyn kobiecych jako pierwsza dobiegła Dominika Bělešová, team „Horyshora.cz“ z czasem 23:44. Kolejnie za nią Lucie Pryszczová ze stratą 5:31 i Iveta Neprášová ze stratą 6:16. Ostre tępo zawodów również narzucił Martin Jansa startujący w kategorii „Javorový muž”, który dobiegł na szczyt na siódmej pozycji względem najlepszego biegacza ze stratą 3:50.

image-7083
Paragliding

Mimo zachmurzonego nieba i lekkiego zachodniego wiatru tak jak przez ostatnie 6 lat i w tym roku paralotniarze wystartowali. W zawodach wzięły udział wszystkie zgłoszone osoby. Tym faktem Katuscha staje się jedynymi zawodami w Czeskiej Republice i w całej Europie, gdzie każdego roku paralotniarze mogą startować. Najszybciej doleciał do celu 7:27 Dalbor Carbol z „El Speedo fofr týmu”. Drugim najszybszym pilotem w kategorii drużynowej był Szymon Kubalka ze stratą 1:29. Trzecią pozycję zajął Miki Poloha ze stratą 1:48. Drużyny kobiet także nie próżnowały. Jako pierwsza z czasem 12:34 doleciała do celu Petra Figalová. W kategorii „Javorový muž“ jako pierwszy w paralotniowej części był Michal Krysta – obrońca tytułu z ubiegłego roku.

image-7084
MTB

O zwycięstwie zdecydował rower. Tegoroczną nowością była wydłużona trasa MTB, na której trzeba było się zmagać z fragmentami ostrych zjazdów. By pokonać 11 kilometrową trasę zdecydowała nie tylko siła, ale i techniczne przygotowanie. Jako pierwszy dojechał na metę Milan Damek z drużyny „Justcooky.cz“ z czasem 37:17 gdzie utrzymał prowadzącą pozycję jadąc pod górę oraz z niej zjeżdżając. Doskonałą formę pokazał również Niki Ivanov z „Nemovitostivbeskydech.cz“, który dojechał z drugim czasem 37:58 tym samym gwarantując swojej drużynie drugą pozycję. Jako trzeci do mety dojechał Vlastimil Cichý „Adroit.cz“ z czasem 40:22 dając swojej drużynie trzecią pozycję ze stratą 4:27.

image-7085
Zwycięska drużyna „Justcooky.cz“ z całkowitym czasem 1:05:05 wyznaczyła rekord nowej trasy i jesteśmy przekonani, że zejście z czasem poniżej godziny stanie się przyszłorocznym wyzwaniem.

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu ulokowała się drużyna „Horyshora.cz“ z czasem 1:38:50.

Tak samo jak w roku ubiegłym i tym razem zwycięzcą tytułu „Javorový muž” został Michal Krysta z czasem 1:17:25 ze stratą dwunastominutową względem drużyn 3 osobowych.

W tym roku uczestniczyli nie tylko czescy zawodnicy, ale i sportowcy z Polski i Słowacji.

Kolejną tegoroczną atrakcją była zorganizowana zabawa dla dzieci w czasie trwania zawodów. Na lądowisku paralotniowym dzieci mogły się ciszyć uczestnictwem w różnych konkurencjach, zabawach, grach i wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami. Dzięki współpracy z Jojo parkiem (www.jojopark.cz) dzieci mogły skorzystać z farb do malowania twarzy. Po godzinie po łące biegały kotki, kocury i bohaterowie z bajek. Dzięki zaangażowaniu El Speedo dzieci mogły poskakać na wielkiej trampolinie i zobaczyć świat do góry nogami w kuli do zorbingu.

Wieczorne After party na terenie pensjonatu „U Haliny” rozpoczęła premiera filmu Killer Beauty z paralotniowej wyprawy na K2. Zaraz po projekcji filmu muzyczną oprawę rozpoczął koncert zespołu Wiewiórka na Drzewie (Polska) oraz koncert grupy Downbelow. Była super zabawa z tańcami i wspólnym graniem. Dziękujemy!

Szczegółowe wyniki:

Oficjalne wyniki drużynowe – mężczyźni Katucha2012

image-7086

Oficjalne wyniki drużynowe – kobiety Katusha 2012

image-7087

Oficjalne wyniki w kategorii Javorový muž Katusha 2012

image-7088

Oficjalne wyniki mężczyźni bieg

image-7089

Oficjalne wyniki mężczyźni paragliding

image-7090

Oficjalne wyniki mężczyźni MTB – up

image-7091

Oficjalne wyniki mężczyźni MTP – down

image-7092

Oficjalne wyniki mężczyźni MTB – komplet

image-7093

Oficjalne wyniki drużynowe kobiet

image-7094

Zapraszamy do galerii z biegu: Katusha2012

oraz na stron biegu: www.katusha.cz.

Dziękujemy za wsparcie oraz każdą pomoc przy organizacji.

Blanka Smékalová

GSM: 00420 604 975 490

blanka@elspeedo.cz

Organizator:

El Speedo s.r.o.

GSM: 00420 777 311 661

Napisane przez

Krzysztof Szwed

1 komentarz to “Katusha na Jaworowym Wierchu”

  1. Radek pisze:

    Super impreza. Każdy rok jest ciekawsza. Trasa MTB dla profesjonalistów. Bieg ciężki, ale 2,1 km pod górę każdy zrobi – tylko w jakim czasie???

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*