Kalenica Półmaraton i Bielawska 10 - BiegiGorskie.pl

Kalenica Półmaraton i Bielawska 10

Góry Sowie i miasto Bielawa zapraszają w najbliższy weekend na bieg górski poprowadzony po zupełnie nowych drogach i ścieżkach. Pobiec będzie można na trasie górskiego półmaratonu i na dystansie 10 km. Wszystko to w górskiej scenerii, w najpiękniejszych partiach Gór Sowich, gdzie większość ruchu turystycznego i imprez sportowych odbywa się w rejonie Wielkiej Sowy.

Tym razem organizatorzy biegu chcą zabrać uczestników w inne części Parku Krajobrazowego Gór Sowich, w masyw Kalenicy – góry znanej z przepięknych panoram i ułatwiającej obserwacje widokowej wieży.

Aby się tam dostać trzeba będzie pokonać serię wymagających podbiegów, zahaczyć o Ciemny Jar i biec stokami Końskiej Kopy. Powrót do mety w Bielawie przez Trzy Buki i Dolinę Kamienną. Start i meta nad zalewem w Bielawie, na terenie OWW Sudety przy ul. Wysokiej.

b2
image-26430

Warto start w tych górskich zawodach biegowych potraktować nie tylko sportowo, ale również krajoznawczo – biegowa turystyka górska może mieć przyszłość ;-)! Inna sprawa, że podczas biegu rzeczywiście będzie co oglądać i czym zachwycać – o ile pot oraz błoto i kurz nie utrudnią widoczności…

SB_Bielawa_10km-1024x990
image-26431

„Dycha” pobiegnie na Trzy Buki i przez Kopistą i Dolinę Kamienną wróci do Bielawy. Patrząc na profil krótszego dystansu – widać, że bieg to jeden długi podbieg, a potem zbieg, na którym tuż przed metą czeka jeszcze jeden krótki skok w górę.

b8
image-26432

Warto o tym pamiętać, planując strategię na bieg i rozkładając siły. Kto da się porwać euforii i zapomni, że biegi w górach wygrywa się na zbiegach – może żałować.

profil_10-KM-1024x326
image-26433

Trasa zapowiada się ciekawie i na pewno będzie wymagająca. Sporo zależy od pogody i warunków na górskich szlakach, ale owa nieprzewidywalność zawsze jest dodatkową atrakcją każdej górskiej biegowej rywalizacji.

SB_Bielawa_21km-768x883
image-26434

Półmaraton będzie już na pewno biegiem trudnym, którego ukończenie w dobrej formie przyniesie sporo satysfakcji i pokaże miejsce w odpowiednim szeregu górskich biegaczy.

b11
image-26435

Cały czas, konsekwentnie w górę, ale na przemian ze zbiegami. Zmiany kierunku, zmiany nawierzchni, interwałowa trasa wymagająca czujności i solidnego przygotowania – to wszystko czeka na głównym dystansie biegu Kalenica Półmaraton Bielawa.

profil_21-km-1024x309
image-26436

Naprawdę w dół będzie dopiero od ok. 18 kilometra i wtedy na finisz pozwolą już sobie tylko najmocniejsi. Wkraczamy więc, a właściwie wbiegamy w Góry Sowie z Bielawy, której położenie stwarza wręcz idealne warunki do organizacji biegów górskich.

b12
image-26437

Bieg będzie kolejną imprezą, w której można zbierać punkty do cyklu Runner’s World Super Bieg. Ta biegowa liga minęła już półmetek i chyba już zadomowiła się w polskim biegowym kalendarzu.

ba
image-26438

Zawodnicy przyjeżdżający na biegi spod znaku RWSB mają pewność dobrej organizacji i zabezpieczenia, odpowiedniej oprawy i zawsze znajdą coś ciekawego w pakietach startowych.

b6
image-26439

Dobrze zaopatrzone punkty odżywcze na trasie, czekający na końcu bufet – meta plus ciepły posiłek dla finiszerów dopełniają całości i mimo wysypu biegowych imprez podczas nadchodzącego weekendu na pewno warto będzie do Bielawy przyjechać.

b9
image-26440

Zapisy online na stronie organizatora:
http://superbieg.pl

b4
image-26441

Biuro zawodów czynne będzie przy OWW Sudety w Bielawie już w sobotę w godz. 16:00 – 21:00.
W dniu biegu od godz. 8:00 do 11:30. Start biegu w niedzielę 24.07 o godz. 11:00

stopka_sponsorskaSB2016
image-26442

Kalenica Półmaraton Bielawa i Bielawska Dziesiątka wypełnią drugi dzień Aktywnego Weekendu w Bielawie. W sobotę miasto gościć będzie kolarzy górskich startujących w kolejnej edycji cyklu Bike Maraton.

bielawa-716x1024
image-26443

ZAPRASZAMY!

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*