Już niebawem 54 Trofeo Vanoni - BiegiGorskie.pl

Już niebawem 54 Trofeo Vanoni

Już w najbliższy weekend odbędą się we Włoszech słynne zawody w górskiej sztafecie mężczyzn – 54! Trofeo Vanoni. Trzyosobowe zespoły rywalizować będą na anglosaskiej, niezwykle wymagającej pętli o długości 7250 m. W ramach tych zawodów, po raz 28 w historii rywalizować będą także kobiety, lecz jak co roku w wyścigu indywidualnym (28 Treofeo Vanoni Femminile).

– Tomasz Grycko – 7 m-ce w anglosaskich Mistrzostwach Świata juniorów
– Rafal Matuszczak – Mistrz Europy Juniorów Młodszych, 9 m-ce w anglosaskich Mistrzostwach Świata juniorów
– Bartlomiej Przedwojewski – 6 m-ce w anglosaskich Mistrzostwach Świata juniorów

Profil trasy:

image-1079

Kobiety w ramach 28Treofeo Vanoni Femminile startować będą indywidualnie a reprezentować nas będzie:
Danuta Woszczek – 4 m-ce na anglosaskich Mistrzostwach Polski I 24t na anglosaskich Mistrzostwach Świata
Dominika Wisniewska – anglosaska Mistrzyni Polski i 35 na anglosaskich Mistrzostwach Świata

Kierownikiem zespołu podobnie jak w latach ubiegłych będzie Andrzej Puchacz.

Przypominamy że od kilku lat Polacy wypadają w tych zawodach bardzo dobrze:
W 2010 roku wśród kobiet zwyciężyła Mariola Sojda (Konowalska) (na tegorocznym plakacie), a sztafeta męska Polska A w składzie Daniel Wosik, Miłosz Szcześniewski,  Marcin Świerc zajęła 4 miejsce wśród 127 sztafet a Marcin Świerc miał 11 czas wśród wszystkich zawodników.

W 2009 roku sztafeta Polska A w składzie Daniel Wosik, Marcin Świerc, Miłosz Szcześniewski zajęła także 4 m-ce a Daniel Wosik miał 7 czas, natomiast w indywidualnym biegu kobiet Mariola Konowalska zajęła 3 m-ce.

Jak będzie w tym roku? Już niebawem się przekonamy.