Invest - Park 9. Górski Bieg Niepodległości - BiegiGorskie.pl

Invest – Park 9. Górski Bieg Niepodległości

Wytrawni biegacze górscy wiedzą, że wraz z końcem lata nie kończy się sezon na bieganie w górach. Mało tego, biegi górskie wchodzą właśnie w decydującą fazę, a najważniejsze starty sezonu wciąż jeszcze są przed nami.
Do takich startów należy bez wątpienia Invest – Park 9. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, który w tym roku zyskał sponsora tytularnego, i który odbędzie się, tradycyjnie 11 listopada, już po raz dziewiąty.

Piękna i niezwykle widokowa trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie wciąż zachwyca – również tych, którzy biegają tu co roku, ale największe wrażenie robi oczywiście na gościach z innych części kraju. Tych natomiast zawsze jest sporo, a na starcie zjawia się w Świerkach regularnie czołówka polskich biegaczy górskich. Nie ma się co dziwić, bo ten bieg ma już swoją renomę, ma wymagającą trasę, a za start tutaj można zgarnąć sporo punktów do klasyfikacji generalnej Ligi Biegów Górskich Attiq. Ta z kolei również jest już na finiszu, a jej wielki finał połączony z ostatnim startem w sezonie i wielką galą biegów górskich odbędzie się również w Górach Sowich – 21 listopada w Sokolcu (2. Półmaraton Górski „Orzeł).

Doskonale widać też, że taka forma celebrowania Święta Niepodległości przyjęła się i warto ją kultywować. Jeśli dodamy do tego gwarantowaną jesienną scenerię i piękną trasę – mamy przepis na idealny górski bieg.

Gmina Nowa Ruda i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich pracują pełną parą nad tymi imprezami i spodziewają się sporego zainteresowania ze strony miłośników górskiego biegania.

Górski Bieg Niepodległości w Świerkach jest niezwykle lubianym i cenionym przez zawodników biegiem, a świadczą o tym jego wysokie miejsca w corocznym plebiscycie organizowanym przez portal biegigorskie.pl na najlepsze i najpopularniejsze biegi górskie w Polsce.

Świąteczne bieganie pod Włodzicką Górą kroczy więc szlakiem wytyczonym przez Bieg na Wielką Sowę – od lat najlepszy polski bieg alpejski, będący też stale w TOP 3 wszystkich górskich biegów w Polsce.

Do końca września opłata startowa wynosiła 40 PLN. Od 1 października wynosić będzie 50 PLN i ta kwota obowiązywać będzie do 8 listopada. Rejestracja w dniu zawodów również będzie możliwa i opłata wyniesie wtedy 70 PLN.

Warto oczywiście już dziś zapewnić sobie miejsce na liście startowej, a portal zapisów dostępny jest na platformie datasport.pl: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6399

Zawodnicy i zawodniczki 65+ i mieszkańcy Gminy Nowa Ruda są zwolnieni z opłaty startowej.

https://biegajwgorachsowich.pl
https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*