III Ultra Sowa - ruszyły zapisy - BiegiGorskie.pl

III Ultra Sowa – ruszyły zapisy

Start zapisów do III Ultra Sowy. 19 lipca zapraszamy do Bielawy!
W tle czai się osiem tegorocznych biegów cyklu RWSB

19 lipca znad Jeziora Bielawskiego wystartuje trzecia edycja Ultra Sowy. Ponad 50 km w Górach Sowich, przez najpiękniejsze zakątki tego pasma, z przewyższeniem ponad 2000 m. Tak to, mniej więcej, będzie wyglądało i właśnie wystartowały zapisy do tych zawodów.

Więcej informacji na stronie organizatora:

https://superbieg.pl, i https://cykl.superbieg.pl/ultra-sowa/

Do 30 kwietnia opłata startowa wynosi tylko 80 PLN, a potem trzeba będzie już zapłacić okrągłe 100 (do 30 maja). Potem będzie to 120 PLN. Chyba jednak warto tyle wydać, bo zawody gwarantują wspaniałą górską i widokową trasę, na której nogi będą niosły same, nie zważając na zmęczenie, bo głowa zajmować się będzie podziwianiem zapierających dech w piersiach panoram. Będą oczywiście odcinki trudne, będzie walka z własnymi słabościami i bólem. Będzie radość z pokonania dystansu i dotarcia do mety. Będą górskie zielone łąki, wąskie ścieżki w świerkowym lesie, korzenie i kamienie, zsuwające się na zbiegach. Będzie prawdziwe sowiogórskie ultra.

Organizatorzy pomogą, stawiając gęstą sieć punktów odżywczych, zapewniając bufet na mecie i ciepły posiłek dla wszystkich uczestników. Na mecie czekać będą medale, a każdy zawodnik będzie mógł bezpłatnie wydrukować sobie pamiątkowy dyplom z pomocą biura zawodów.

Koneserzy biegania w Górach Sowich kolejny raz się przekonają, że to kraina doskonała jeśli chodzi o biegowe doznania, a nowicjusze nie będą mogli uwierzyć, że do tej pory marnowali czas w innych polskich górach. Limit czasu na dotarcie do mety wynosi w tym roku 9 godzin, a na ostatnim punkcie kontrolnym na 45 kilometrze trzeba będzie się zameldować w czasie 8 h 30 min żeby zawody ukończyć.

Podczas biegu będzie oczywiście prowadzona klasyfikacja open kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w kategoriach wiekowych i klasyfikacja drużynowa. Jednak w takim biegu każdy kto dotrze do mety będzie zwycięzcą!

To nie jedyna biegowa atrakcja tego dnia, bo po starcie Ultra Sowy, na sowiogórskie ścieżki wybiegną zawodnicy startujący w V Górskim Półmaratonie Kalenica i w Bielawskiej Dwunastce. Oba te biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg 2020.

W tym roku biegów w cyklu będzie aż osiem, a zacznie się on 17 maja w Polanicy – Zdroju. Tam organizatorzy zapraszają na V Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Polanicką Dziesiątkę – jedne z najpopularniejszych biegów tej górskiej serii. Oprócz sprawdzonych biegów i lokalizacji mamy w tym roku kilka nowości – dwa nowe biegi alpejskie: Bieg Alpejski Czarna Góra w Siennej koło Stronia Śląskiego i Bieg Kowary – Okraj. Te dwa biegi razem z finałowym 4F Świeradów Run stworzą też w odrębną klasyfikację biegów alpejskich. RWSB zaprasza też na zupełnie nowy bieg do Zieleńca i zupełnie nowe biegi w Świeradowie – Zdroju. Nic tylko biegać i walczyć o punkty w generalce!

Jeśli ktoś już nie może się doczekać biegania, podczas którego góry przynajmniej widać, to powinien zgłosić się do udziału w ulicznym VIII Półmaratonie Jeleniogórskim lub Jeleniogórskiej Dziesiątce. Ta impreza odbędzie się już 5 kwietnia!

Wszystkiego dowiecie się na https://superbieg.pl

Zapisy elektroniczne do Ultra Sowy:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5530

Zapisy do biegów cyklu RWSB:

https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

Film z zeszłorocznej Ultra Sowy:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*