II edycja Biegu Przedniego - BiegiGorskie.pl

II edycja Biegu Przedniego

W ramach 15.Spotkań z Filmem Górski po raz drugi odbędą się zawody biegowe – Bieg Przedni. Trasa ponownie będzie widokowa, o niezbyt dużym stopniu trudności, z Zakopanego do Kościeliska – 15 km.

Startujemy z miasteczka festiwalowego zlokalizowanego na terenie zakopiańskiego Parku Miejskiego i pędzimy w stronę Kościeliska.

Nazwa biegu jest nieprzypadkowa, bowiem zmierzającym w stronę mety towarzyszyć będzie panorama Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten charakterystyczny szczyt, niedostępny dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego.

Zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego.

Zawody są realizowane w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Chcemy aby Bieg Przedni był punktem wyjścia zachęcającym do ploggingu – dyscyplinie wymyślonej przez Szwedów polegającej na łączeniu biegania z podnoszeniem napotkanych śmieci.

Zapisy: http://bitly.pl/cJbcc

Szczegóły: http://bit.ly/2GthwbV

Spotkania z Filmem Górskim odbędą się 5-8 września w Zakopanem. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Bieg Przedni, Akademia Górska z PZU i Blogórsfera.

Po raz drugi przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki, a po raz pierwszy zorganizowane zostaną Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019, w kategorii B!

Ceny karnetów:
I pula do 15.07. – 159 zł – sprzedaż zakończona
II pula do 15.08. – 179 zł
III pula do 06.09. – 189 zł
Karnety dostępne:
http://bit.ly/2NwzKiO

Szczegóły na:
www.facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim
www.spotkania.zakopane.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*