Hiszpania gospodarzem SkyGames® 2012 - BiegiGorskie.pl

Hiszpania gospodarzem SkyGames® 2012

SkyGames® to Mistrzostwa Świata Skyrunning, które rozgrywane są co cztery lata. W tym roku odbędą się one w dniach 29 czerwiec – 8 lipiec w Ribagorza Románica (Pireneje – Hiszpania), na obszarze pomiędzy Aragonem a Katalonią.

Poprzednie Mistrzostwa miały miejsce we Włoszech (dwukrotnie) oraz w Andorze (jeden raz). Oba wydarzenia promowane przez Międzynarodową Federację Skyrunning (International Skyrunning Federation –ISF) wymagają, aby zawody odbyły się w scenerii górskiej na minimalnej wysokości 2000 m.n.p.m.  Jednocześnie Federacja stawia wymóg w postaci dobrze zorganizowanej bazy hotelowej, usługowej oraz dobrej komunikacji i doświadczenia w przygotowywaniu imprez sportowych.

Podczas SkyGames® zostanie rozegranych 6 biegowych wydarzeń:
– SkyMarathon,
– SkyRace na dystansie 21km,
– SkyBike (górski duatlon – 14km biegu + 10km MTB + 10km biegu),
– KmVertical (bieg na krótkim dystansie o przewyższeniu ok. 1000 m)
– SkySpeed (bieg na dystansie 200 m)
– SkyRaid (bieg przeznaczonyt jedynie dla zawodników reprezentujących barwy swoje kraju)

Zawody te mają zgromadzić najlepszych biegowych specjalistów w każdej dyscyplinie. Ponad 100 najlepszych zawodników z całego świata, reprezentując 25 krajów podczas krótkiego okresu będzie miała możliwość rywalizacji. Jednocześnie SkyGames® to największa na świecie impreza biegów górskich.

Kto może wziąć udział?
W tym roku SkyGames® dzieli zawodników na dwie grupy:
1) Kategoria międzynadorowa przeznaczona jedynie dla osó reprezentujących swoje kraje,
2) Kategoria open, dostępna dla każdego biegacza.

Drużyny Narodowe
SkyGames® są otwarte dla wszystkich drużyn narodowych państw posiadających członkostwo w ISF. Jednakże, tak jak w przypadku Polski, kraje nie posiadające (jeszcze*) pełnego statusu w ISF, mogą uczestniczyć w zawodach jedynie po uzyskaniu wcześniej zgody oraz udokumentowaniu procesu aplikacyjnego.

Tylko jedna drużyna może reprezentować dany kraj. Każda taka drużyna jest odpowiedzalna za rejestrację swoich zawodników. Istnieje możliwość uczestnictwa zawodników między 16 a 18 rokiem życia jedynie za okazaniem niezbędnych zaświadczeń lekarskich oraz zewzwolenia ze strony organizatorów.

Kategoria Open
Każdy zawodnik nie zgłoszony przez swój kraj może wziąć udział w dowolnie przez siebie wybranym biegu. Jest to świetna okazja, by spróbować swoich sił w starciu z najlepszymi  zawodnikami na świecie.

Poniżej logo Skyrunning International, Skyrunning Polska i zaprzyjaźnionych federacji Francji i Włoch:

Przypominamy iż już 3 czerwca w Zakopanem w ramach Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły odbędą się I Mistrzostwa Polski Skyrunning

* prace nad uzyskaniem przez Polskę pełnego statusu członkowskiego w ISF pomału zmierzają ku szczęśliwemu zakończeniu.

-> Więcej o SkyGames® 2012 na stronie organizatora <-

-> Filmy na stronie organizatora <-

-> Więcej o Skyrunning <-

Paweł Raja i Dominik Ząbczyński

Sky Running Polska

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*