Garmin Venu 2 - nowy smartwatch dla sportowców - BiegiGorskie.pl

Garmin Venu 2 – nowy smartwatch dla sportowców

Smartwatch Garmin Venu po dziś dzień cieszy się ogromnym powodzeniem. Producent w udany sposób połączył funkcje znane z zaawansowanych smartwatchy z opcjami typowymi dla pulsometrów sportowych. Zaledwie kilka miesięcy temu pojawiła się jednak zapowiedź następcy tego modelu – Garmin Venu 2. Czego możemy się po nim spodziewać i czym różni się od poprzednika?

Klasyczny design, który urzeka

Jeżeli chodzi o wygląd, na pierwszy rzut oka zmieniło się niewiele. Garmin powrócił do okrągłej tarczy znanej z pierwotnej wersji Venu. Utrzymano zbliżony wygląd, wykorzystując te same materiały – stal nierdzewną, polimery wzmocnione włóknem szklanym oraz warstwę szkła Gorilla Glass chroniącego kolorowy wyświetlacz AMOLED. Smartwatch jest wodoodporny do głębokości 50 m (klasa 5 ATM)

Najnowszy smartwatch marki Garmin występuje w dwóch rozmiarach – 45 mm oraz zmniejszonym 40 mm, z którego będą korzystały osoby o drobnej budowie i szczupłym nadgarstku.

Choć w modelu Venu 2 zastosowano tę sama matrycę AMOLED, co w pierwowzorze, wyświetlany obraz jest znacznie bardziej płynny, wyraźny, a animacje są bardziej naturalne. Odpowiada za to nowy procesor graficzny, a efekty zmiany zobaczymy, korzystając zarówno z domyślnych widżetów, jak i nowych aplikacji dostępnych w serwisie Connect IQ.

Dodatkowo ekran może funkcjonować w trybie „Always On”, co eliminuje konieczność irytującego odświeżania wyświetlacza za każdym razem, kiedy chcemy sprawdzić tętno lub godzinę.

Zadbaj o swoje zdrowie

Podobnie jak pierwsza odsłona Venu, także nowa wersja posiada wiele funkcji odpowiedzialnych za monitorowanie stanu zdrowia.
Zasadniczą różnicą z technologicznego punktu widzenia jest całkowicie odświeżony czujnik tętna. Poprzednia generacja zegarków Garmin opierała się na technologii Elevate 3.0. Smartwatch Venu 2 zaprezentował wersję Elevate 4.0. W praktyce oznacza to jeszcze bardziej stabilny odczyt tętna oraz dokładniejszą pulsoksymetrię (dzięki dodatkowej diodzie IR).

Znacznie więcej nowości widocznych jest na płaszczyźnie software’u. Jedną z nich jest algorytm Health Snapshot. To specjalna, dwuminutowa sesja cardio, podczas której rejestrowane są najważniejsze parametry pracy serca – tętno i jego zmienność, natlenienie krwi, oddech oraz poziom stresu. Tak zarejestrowaną „migawkę” można udostępnić na platformie Connect i podzielić się ze społecznością swoim stanem zdrowia.

Inżynierowie Garmina zadbali o przebudowę funkcji Body Battery oraz śledzenia stresu. Dzięki temu są one dokładniejsze i bardziej czytelne. Zmiany dotknęły również analizy snu i jego faz. Pulsometr Venu 2 obsługuje również szereg znanych już wcześniej funkcji, jak śledzenie nawodnienia, monitorowanie oddechu, ćwiczenia rozluźniające oraz adresowane do kobiet monitory ciąży i cyklu menstruacyjnego.

Nowym rozwiązaniem jest też kalkulator wieku sprawnościowego. Opiera on swoje wyliczenia na wielu parametrach jak chociażby wiek chronologiczny, aktywność fizyczna, poziom tkanki tłuszczowej lub BMI czy tętno spoczynkowe. Dzięki temu wynik jest wiarygodny.

Jeszcze więcej funkcji treningowych

Poza nowymi możliwościami prozdrowotnymi Garmin Venu 2 jest wyposażony w szereg funkcji treningowych, zarówno znanych, jak i całkowicie nowych. Na co mogą liczyć miłośnicy ruchu i aktywności fizycznej?

Zegarek obsługuje ponad 25 dyscyplin sportowych – od biegania, przez rower i pływanie aż po jogę. Użytkownik może z jego pomocą tworzyć własne treningi zarówno biegowe (dzięki aplikacji Garmin Coach), jak i siłowe czy ogólno-rozwojowe (z wykorzystaniem aplikacji Garmin Connect).

Dla wybranych dyscyplin dostępne są animowane podpowiedzi zawierające krótkie filmy instruktażowe dotyczące prawidłowej techniki wykonania danego ćwiczenia. Ten tryb można uruchomić dla treningu wydolnościowego i siłowego, jogi, pilatesu i zajęć HIIT.

Całkowitą nowością jest profil treningowy HIIT. Interwały o wysokiej intensywności mogą być wykonywane jako tabata, AMRAP i EMOM (popularne systemy treningowe znane z zajęć crossfit). Użytkownik może również samodzielnie skonfigurować ilość rund, powtórzeń i czas trwania treningu.

Bądź na bieżąco z tym, co jest dla Ciebie ważne

Zegarek Garmin Venu 2 poza wieloma funkcjami związanymi ze śledzeniem zdrowia i kondycji jest również zaawansowanym smartwatchem.
Zegarek paruje się z telefonem za pomocą protokołów ANT+, Bluetooth lub Wi-Fi Dzięki temu może odbierać przychodzące wiadomości SMS, komunikaty PUSH i alerty z aplikacji.

Urządzenie pozwala też na układanie playlist utworów z wykorzystaniem zasobów takich serwisów jak Spotify czy Deezer i słuchanie ich przez bezprzewodowe słuchawki. Podobnie jak w poprzednim modelu, także tutaj oddano do dyspozycji moduł NFC odpowiedzialny za płatności bezdotykowe.

Funkcje bezpieczeństwa i monitorowania automatycznie wygenerują wiadomość i wyślą ją na wybrany numer telefonu w przypadku wykrycia wypadku podczas uprawiania wybranych rodzajów aktywności. Dzięki temu użytkownik może czuć się bezpieczniej bez względu na to, gdzie realizuje treningi.

Garmin Venu 2 rozpoczął nową erę zegarków sportowych amerykańskiego producenta. Nie tylko ulepszono w nim znane już funkcje, ale przede wszystkim zaprezentowano szereg rozwiązań, które otwierają nowe możliwościami przed osobami, które chcą łączyć codzienną gonitwę z dobrą formą.

Pełną kolorystykę zegarków Garmin Venu 2 można obejrzeć na stronie Autoryzowanego Sklepu marki Garmin:
https://www.abcgps.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*