Garmin® przedstawia serię fēnix® 6 - BiegiGorskie.pl

Garmin® przedstawia serię fēnix® 6

Nowa seria multisportowych zegarków GPS z większymi wyświetlaczami, innowacyjnymi funkcjami treningowymi, wydłużonym czasem pracy baterii oraz pierwszy zegarek ładowany energią słoneczną od firmy Garmin.

Garmin ogłosił dzisiaj premierę nowej generacji flagowych multisportowych smartwatchy GPS – serię fenix 6. Urządzenia wyposażone zostały w nowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro™. Zegarki wyposażone zostały też w największy wyświetlacz wśród zegarków Garmin.

“Z dumą przedstawiamy ładowany energią słoneczną fēnix 6X Pro Solar, który oferuje użytkownikom wszystkie funkcje, których oczekują od serii fēnix wraz ze zwiększoną żywotnością baterii i większym wyświetlaczem. Nasza najnowsza technologia ładowania solarnego, to tylko jeden z elementów którym redefiniujemy oczekiwania wobec serii fēnix 6. To także wzbogacone funkcje, oraz odświeżony design, który przypadnie do gustu wszystkim sportowcom i podróżnikom.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

fēnix 6X Pro Solar

To pierwszy zegarek Garmin ładowany energią słoneczną. Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power GlassTM, która pozwala wydłużeyć czas pracy baterii. Dzięki wyjątkowej technologii ładowania solarnego, użytkownicy zyskają więcej czasu, aby korzystać z funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu fēnix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego1.

Seria fēnix 6 – Pro & Sapphire

fēnix 6 i fēnix 6X to multisportowe zegarki GPS, które charakteryzują się wytrzymałą, a jednocześnie wyrafinowaną konstrukcją. Zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort i idealne dopasowanie do nadgarstka. Powiększone wyświetlacze mają teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie powierzchni o odpowiednio 17% i 36%. fēnix 6S pozostaje zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Zegarki z serii fēnix 6 wyposażone zostały w jedyną w swoim rodzaju funkcję PacePro, która została stworzona z myślą o biegaczach i utrzymaniu strategii tempa podczas zawodów. Wskazówki dotyczące tempa dostosowane są teraz do profilu wysokości trasy. Zawodnicy mogą zaplanować swoje tempo w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin ConnectTM na telefonie lub komputerze. W trakcie biegu, użytkownik może podejrzeć na tarczy zegarka docelowe tempo interwału, rzeczywiste tempo, dystans do następnego interwału, a także różnicę czasową wobec wyznaczonego celu.

Co więcej, zegarki z serii fēnix 6 mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnościom, takie jak plany ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 000 pól golfowych. Z pamięcią muzyczną na ponad 2000 utworów oraz dostępem do najpopularniejszych serwisów streamingowych2 nie potrzebujesz już zabierać ze sobą telefonu, by słuchać ulubionej muzyki podczas aktywności.

Nowa funkcja Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka. Użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu. Dla najbardziej zaangażowanych sportowców, seria fēnix 6 oferuje popularną funkcję ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

Zegarki z serii fēnix 6 odbyła się dziś w czasie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB®) w Chamonix. Od 26 sierpnia do 1 września można odwiedzić stoisko Garmin i obejrzeć kolekcję na żywo w miasteczku festiwalowym UTMB.

„Garmin jest wieloletnim partnerem UTMB i jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku Chamonix Mont-Blanc zostało wybrane na miejsce, w którym odbywa się premiera najnowszej osłony serii fēnix. Tak jak UTMB jest punktem odniesienia dla biegów górskich na całym świecie, tak seria fenix 6 jest wzorcem zegarków GPS dla wszystkich sportowców i podróżników. Miejsce dzisiejszej premiery to idealna kombinacja tych dwóch światów.” powiedział Michel Poletti, założyciel i jeden z dyrektorów UTMB.

Zegarki z serii fēnix 6 mają pełną gamę łatwych i gotowych do użycia funkcji, takich jak predefiniowane profile treningowe, czy szacunki pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia. Wszystkie modele mają unowocześniony nadgarstkowy pomiar tętna3, który monitoruje poziom stresu przez cały dzień i działa pod wodą podczas treningów pływackich. Technologia Pulse Ox4 mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Innowacyjna funkcja Body BatteryTM, która mierzy poziom energii, pozwala sprawdzić zapasy sił w danym momencie i zaplanować optymalny czas na trening, sen lub odpoczynek.

Z zegarkami serii fēnix 6 łatwo pozostać w kontakcie przez cały dzień dzięki informacjom z telefonu o przychodzących połączeniach, smsach, mailach i innych powiadomieniach5. Wszystkie modele mają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin PayTM, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej. Wystarczy nacisnąć guzik i zbliżyć zegarek do odpowiedniego miejsca – ta usługa dostępna jest już w większości krajów na świecie.

Zegarki z serii fēnix 6 dostępne są od dziś w sugerowanej cenie detalicznej €599.99

Seria fēnix 6 to najnowsza propozycja marki Garmin skierowana do rozwijającego się rynku outdoorowego. Marka skupia się na rozwijaniu nowoczesnych technologii i innowacji, nieustannie poprawiając jakość urządzeń towarzyszących sportowcom i podróżnikom. Niezależnie czy biegasz po górach, wspinasz się, jeździsz na rowerze górskim, grasz w golfa, nurkujesz czy korzystasz z komunikacji satelitarnej, urządzenia Garmin to niezbędny sprzęt dla wszystkich fanów outdooru, bez względu na poziom zaawansowania.

Przez ostanie 30 lat Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, a także w użytkowaniu urządzeń bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Więcej informacji dostępnych jest także w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem garmin.com/newsroom, Dodatkowe informacje można także uzyskać kontaktując się działem Media Relations albo odwiedzają nasz profil na Facebooku.

1 Zakładając całodzienne noszenie z ekspozycją na słońce z przez 3 godzinny dziennie, przy nasłonecznieniu 50 000 luksów.
2 Wymaga subskrypcji premium
3 Dokładność pomiaru aktywności
4 To nie jest urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnostyce lub monitorowaniu stanu zdrowia; patrz Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox nie jest dostępny we wszystkich krajach.
5 Gdy połączone z kompatybilnym spartfonem; sprawdź Garmin.com/ble
6 Lista krajów, sieci płatniczych i banków partnerskich dostępna na tej stronie.

O Garmin International Inc.:

Garmin International Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Garmin Ltd. jest zarejestrowany w Szwajcarii, a spółki od niego zależne znajdują się Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie oraz w Zjednoczonym Królestwie. Garmin i fenix są zarejestrowanymi znakami handlowymi, a PacePro, Power Glass, Body Battery, QuickFit oraz Garmin Pay są znakami towarowymi należącymi do Garmin Ltd. oraz spółek od niego zależnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*