Dycha i Półmaraton Sowiogórski ... - BiegiGorskie.pl

Dycha i Półmaraton Sowiogórski …

Czas na pierwsze górskie biegi w Górach Sowich
Biegowy weekend w Ludwikowicach Kłodzkich 2 – 3.07.2022

Po dwóch latach pandemii świat biegów górskich wraca powoli do normalności. Góry Sowie również przypominają o swojej biegowej ofercie, a Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda pracuje już pełną parą przed kolejnymi górskimi biegami w Ludwikowicach Kłodzkich.

Zanim będzie można stanąć na starcie kultowego Biegu na Wielką Sowę (7 sierpnia), warto przyjechać pod Wielką Sowę już miesiąc wcześniej. 2 lipca, w sobotę, zapraszamy na 4. Sowiogórską Dychę, a w niedzielę mamy 9. Półmaraton Sowiogórski.

Można wybrać start tylko w jednym z biegów, w zależności od swoich celów, apetytu na bieganie i aktualnej formy, ale można też zafundować sobie prawdziwy biegowy weekend, w sobotę biegnąc „dychę”, a w niedzielę solidny górski półmaraton. Warto podkreślić, że coraz więcej zawodniczek i zawodników tak właśnie robi.

Bazą obu biegów będzie boisko sportowe przy ulicy Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich, tuż przy granicy z Sokolcem. Sobotnia „dycha” od początku prowadzi przez tereny, które nigdy wcześniej nie zostały wykorzystany w żadnym z sowiogórskich biegów. Trasa jest niezwykle urozmaicona, wymagająca technicznie i bardzo widokowa, a suma przewyższeń sięga tu 350 m w pionie. Można też ten start potraktować jako rozgrzewkę i swoiste „przetarcie” przed dłuższym dystansem czekającym w niedzielę.

Półmaraton wyprowadza zawodników na główny grzbiet Gór Sowich i oferuje naprawdę mocne bieganie w najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich, wyprowadzając na Wielką Sowę – najwyższy szczyt w okolicy.

Tutaj oprócz dystansu (ponad 21 km) wrażenie robi też przewyższenie, wynoszące ponad 750 m.

Zapisy online cały czas trwają. Warto podkreślić, że wciąż opłata startowa jest relatywnie niska – za start na 10 km zapłacimy w czerwcu tylko 65 PLN, za półmaraton 10 PLN więcej. Te kwoty zwiększają się w dniu startu, więc warto zadbać o wcześniejszą rejestrację i wpłatę.

Dorzućmy do tego bogate pakiety startowe, medale na mecie, ciepły posiłek, znakomicie oznakowaną trasę, punkty odżywcze podczas biegu i zaangażowanie organizatorów i władz Gminy Nowa Ruda.

O pięknych terenach do biegania w górach napiszmy również – to oczywiście też co roku przyciąga w Góry Sowie kolejnych amatorów biegania w górach.

W obu biegach startują też czołowi polscy biegacze, przyjeżdżając tu ze względu na dobrą organizację, ciekawą trasę i punkty do zdobycia w klasyfikacji generalnej Ligi Biegów Górskich Attiq.

Rejestracja zawodników i zawodniczek na sobotnią Sowiogórską Dychę:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6643

Rejestracja zawodników i zawodniczek na półmaraton:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6642

Zapisy na Bieg na Wielką Sowę? Proszę bardzo:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6645

Tak naprawdę, to dopiero początek tegorocznego biegania w Górach Sowich. Przed nami sierpniowy Bieg na Wielką Sowę, a w listopadzie kolejne duże wydarzenia – Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i kolejny finał Ligi Biegów Górskich Attiq wraz z Półmaratonem Górskim „Orzeł.

Zapraszamy również na:

https://biegajwgorachsowich.pl/

i https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*