Chata Biegacza zaprasza w Karkonosze - BiegiGorskie.pl

Chata Biegacza zaprasza w Karkonosze

Nie tylko wyczynowi biegacze myślą o tym by jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Prawie każdy z nas chciałby poprawić swe życiówki w kolejnym roku treningowym. Jedną z dróg, które może nam to ułatwić jest trening wysokogórski.
Obóz treningowy w górach – to marzenie wielu z nas, nie tylko tych najlepszych. Gdy już uzbieramy trochę grosza, zaoszczędzimy parę dni urlopu – pojawia się pytanie: gdzie jechać?

Wybór nie jest łatwy, wszak gór u nas dostatek. Jednak same góry to nie wszystko. Powinno to być miejsce, które umożliwia jak najbardziej wszechstronny trening i zapewnia dobrą bazę. Jednym z ulubionych miejsc jest Szklarska Poręba zwana „mekką biegaczy”. Tutaj są naprawdę rewelacyjne warunki do biegania: długi górskie, szlaki, płaskie odcinki na sporych wysokościach świetne do biegania „zakresów”, znakomity mikroklimat oraz stadion tartanowy z prawdziwego zdarzenia i … „Chata Biegacza”.

Jest, a właściwie będzie, bo trwają na tym obiekcie ostatnie prace wykończeniowe (planowane ich zakończenie to przełom listopada i grudnia).

image-1096

Z założenia ma to być ośrodek, w którym znajdą dogodne warunki do trenowania i odpoczynku zarówno amatorzy jak i wyczynowcy. z różnych dyscyplin sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem biegaczy.

Dodatkowym atutem będzie kuchnia ukierunkowana specjalnie na potrzeby biegaczy, indywidualna pomoc w obraniu najlepszych biegowych szlaków oraz niepowtarzalny klimat i to że nietrudno będzie znaleźć partnera na wspólny trening oraz porozmawiać przy kolacji o swoich biegowych przygodach.

Dobrze powinny się tu czuć zarówno osoby chcące indywidualnie przygotować się do sezonu, jak i te które chciałyby to robić pod okiem wykwalifikowanego trenera – dla tych zostaną poprowadzone specjalistyczne obozy ….

Sama chata położona jest na skraju lasu w zacisznym miejscu, jednak niedaleko od miasta.

W miejscu tym, jak podkreśla właściciel – sam bardzo dobry maratończyk, z życiówką w Maratonie 2:23 (Wrocław 1992) i znakomitymi czasami w kategorii Masters: 2:29,56 (Poznań Maraton 2008), 31:01 na 10 km w wieku 39 lat –  każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce do rozwijania swej pasji biegowej. A już napewno biegacze górscy… I dodaje: „wszak dzień bez biegania to dzień stracony” … 😉

Adres ośrodka:
Chata Biegacza
Szklarska Poręba
Ul. Odrodzenia 25
tel. 508 618 007
e-mail: chata-biegacza@wp.pl

Ulotka:

image-1097

Uwaga: A teraz niespodzianka – wśród wszystkich oddających głosy w naszym plebiscycie na „Najlepszy bieg górski 2011 roku” (tzw. „Złotą Kozicę”) zostanie rozlosowany pobyt weekendowy w Chacie Biegacza.

Konkurs zostanie ogłoszony tuż po ostatnim tegorocznym biegu górskim, czyli po Maratonie Beskidy a losowanie odbędzie się w pierwszej połowie grudnia.

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*