Była Sowa, czas na Orła .... - BiegiGorskie.pl

Była Sowa, czas na Orła ….

Liga Biegów Górskich co roku świętuje zakończenie sezonu, podsumowując dokonania i osiągnięcia najlepszych polskich biegaczy górskich i honoruje najlepsze górskie biegi. Oprócz uroczystej gali i dekoracji najlepszych zawodników, którzy przez cały sezon gromadzili punkty do klasyfikacji generalnej, zawsze mamy też finałowy bieg – taki, na którym warto być, bo to ostatnia okazja do zdobycia ligowych punktów, i taki, na którym trzeba być, bo jego formuła jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Poza tym to przecież finał, gala i zakończenie sezonu, więc obecność powinna być obowiązkowa…

Przez kilka ostatnich sezonów Liga kończyła się w Ustroniu, a ostatnim biegiem był rozgrywany na stokach Czantorii „Eliminator”. W tym roku gala i finał odbędą się na terenie Gminy Nowa Ruda, a Półmaraton Górski „Orzeł” wystartuje 23 listopada w Sokolcu. Będzie to kolejna prestiżowa impreza biegowa w Górach Sowich i w gminie, której wizytówką staje się powoli bieganie w górach.

To przecież tu, w Ludwikowicach Kłodzkich, odbywa się najlepszy w Polsce bieg alpejski – Bieg na Wielką Sowę, a w pobliskich Świerkach niezwykle popularny i również doceniany – Górski Bieg Niepodległości. Dorzućmy do tego Półmaraton Sowiogórski i Sowiogórską Dychę – kolejne górskie biegi organizowane w gminie.

„Orzeł” jest więc kolejnym biegowym przedsięwzięciem organizowanym przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich i Panią Wójt Adriannę Mierzejewską.

Półmaraton Górski „Orzeł” to całkowicie nowa impreza na mapie polskich biegów górskich.
Start i meta znajdować się będą na wysokości 875 m n.p.m. tuż obok popularnego schroniska „Orzeł”, nad Przełęczą Sokolą, przy czerwonym szlaku na Wielką Sowę.

Na kolejnych pętlach biegu znajdować się będą premie górskie, punktowane zgodnie z regulaminem i tabelą Ligi Biegów Górskich. Bonusy punktowe będą więc do zdobycia i na premiach i na mecie. Walka o punkty zapowiada się więc pasjonująco i w wielu kategoriach wszystko będzie się rozgrywało właśnie na tym biegu.

A na koniec organizatorzy przygotowują finisz, który pewnie wielu z Was zapamięta na długo, choć ci, którzy biegali w pierwszych edycjach Półmaratonu Sowiogórskiego pewnie domyślają się o co chodzi i jak to będzie wyglądało…

Miejsca na liście startowej czekają, a zgłosić się i zapisać do udziału w zawodach można np. tu:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5035&fbclid=IwAR1RfBggfgiDTGiZZkPZ9ty1LZ75EZE13q3LO20nlddu_7jB87SS5RCp6QE

Do 31 października obowiązuje kolejny próg opłaty startowej i teraz wynosi ona tylko 65 PLN.

Tuż przed biegiem wzrośnie do 75 PLN.

Nie zmieni się opłata dla mieszkańców Gminy Nowa Ruda i jest ona stała – 40 PLN.

Na liście startowej już ponad 300 osób.

 

Więcej na:

https://www.polmaratongorski.pl

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*