Brydl najszybszy na Okraju - BiegiGorskie.pl

Brydl najszybszy na Okraju

W sobotę w Kowarach odbył się jeden z najpopularniejszych i najstarszych biegów alpejskich na Dolnym Śląsku. Po niedawnym Enervit Biegu na Wielką Sowę i Mistrzostwach Polski w biegu alpejskim w Ludwikowicach Kłodzkich, to właśnie Kowary przyciągnęły teraz sporą grupę górali, uciekających od biegania „po płaskim”.

Limit 250 startujących osiągnięto kilka dni przed zawodami i punktualnie o 12:00 w sobotę Pani Elżbieta Zakrzewska – burmistrz Kowar – dała sygnał do startu.

Na liście startowej kandydatów do podium było wielu, ale głównym kandydatem do zwycięstwa był jednak Pavel Brydl (Muay Running Team). Czech bieg wygrał, notując sporą przewagę na rywalami. To, że biegł w stronę granicy z Czechami i meta usytuowana była tuż przed przejściem granicznym na Przełęczy Okraj również mogło go dodatkowo zmotywować, a na pewno nie zaszkodziło ;-).

Drugi na mecie był Tomasz Sommer (Sulechowska Grupa Biegowa), a trzeci Alan Dobrowolski.

Pavel Brydl wygrał z czasem 00:46:05, natomiast ostatni zawodnicy docierali na metę po upływie godziny i czterdziestu minut.

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Dul z Jeleniej Góry (00:57:07), druga była Anna Kukuć – Kwapiszewska, a trzecia Ewa Ardelli z Bielawskiej Akademii Biegania. I tylko tym trzem zawodniczkom udało się na tej trasie „złamać” godzinę. Ardelli zanotowała czas 00:59:16, a na czwartą zawodniczkę przyszło nam czekać już ponad dwie minuty.

Kowarski bieg był jednocześnie symboliczną inauguracją cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg, który w tym roku, po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na przywrócenie imprez sportowych, będzie miał tylko cztery biegi i nie będzie w tym roku klasyfikacji generalnej.

Kolejna impreza RWSB zaplanowana jest na 30 sierpnia i odbędzie się w Dusznikach – Zdroju, a dokładnie w Zieleńcu. Będzie tam półmaraton i bieg na 10 km. Potem, 20 września, Polanica – Zdrój i wreszcie 4F Świeradów Run (bieg alpejski) 4 października.

Pełne wyniki biegu (klasyfikacja open, kategorie wiekowe i drużynowe):
https://wyniki.datasport.pl/results3214/

Więcej o cyklu RWSB: https://superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*