Brian Tracy: "Maksimum osiągnięć" - BiegiGorskie.pl

Brian Tracy: „Maksimum osiągnięć”

Wiedza jest potęgą – w co wierzę, podobnie jak autor książki jaką Państwu przedstawiam.

Maksimum osiągnięć” nie jest książką napisaną stricte dla sportowców. Podobno, jak piszą niektóre recenzje, to książka dla menedżerów, przywódców i ludzi sukcesu. Ja postrzegam ją jako książkę niezwykle przydatną w bibliotece przyszłego mistrza, bez względu na dziedzinę w jakiej zamierza osiągnąć doskonałość. Tym bardziej przydatną, gdy w grę wchodzi coś jeszcze – nasze życie.

Jest ona interesująca , ponieważ jak głosi podtytuł, zawiera „dokładną wiedzę na temat najnowszych mechanizmów funkcjonowania osobowości”. Brzmi dość sucho, zapewniam jednak, że podstawowym kryterium autora, nie jest teoria i abstrakcja, lecz użyteczność tego o czym pisze dla stawianych sobie celów.

„Nie miałem cierpliwości do złożonych teorii i abstrakcyjnych zasad.
Każdą nową myśl poddawałem tylko jednej próbie: CZY TO DZIAŁA..”
Brian Tracy

image-3293
Tracy jak mało kto wie co znaczy dążyć do osiągnięcia swoich celów o czym świadczy jego niebanalne życie. Chłopak z ubogiej rodziny, zbuntowany nastolatek raz po raz wyrzucany ze szkół, poszukiwacz prawideł prowadzących do sukcesu, obecnie znany jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych mówców świata i motywatorów. Zanim zajął się tymi obszarami działania osiągnął sukces w biznesie dowodząc niezbicie, że jest człowiekiem sukcesu, w sposób celowy i zaplanowany osiągającym to czego pragnie.

„Posługując się prostą analogią, życie podobne jest do zamka szyfrowego, tylko ma znacznie więcej kombinacji numerów. Jeśli ustawisz numery we właściwej kolejności , zamek otworzy się. To żaden cud, ani sprawa szczęścia. Jeśli dysponujesz odpowiednim zestawem liczb, nie ma znaczenia kim jesteś. Podobnie jest w życiu. Właściwe zestawienie myśli i działań pozwoli ci osiągnąć niemal wszystko , czego naprawdę pragniesz. A jeśli będziesz naprawdę poszukiwać, to na pewno znajdziesz.” ( fragment ze Wstępu)

Książka dla poszukujących odpowiedzi, mających odwagę kształtować swój los i nie bojących się pracy nad sobą. To nie jest lekka lektura do poduszki, raczej przewodnik do przećwiczenia w swoim życiu. Pamiętając, że „wszystko co wartościowe nie staje się natychmiast” życzę owocnego wykorzystania tej wiedzy dla realizacji swoich sportowych i nie tylko marzeń.

Za Wikipedią:
Brian Tracy (ur. w 1944 w Vancouver ) – kanadyjski pisarz i twórca e-booków z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu.

Wiele z jego publikacji znalazło się na liście światowych bestellerów. Brian Tracy jest zaliczany do jednych z najlepszych mówców zawodowych na świecie. Każdego roku przemawia do ponad ćwierć miliona ludzi w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i Australii.
Przemówienia Briana, jego wykłady i seminaria zyskały opinię „inspirujących, zabawnych i ciekawych, motywujących i pouczających”. Do jego słuchaczy zaliczają się przedsiębiorstwa z rankingu „Fortune 500”, jak również firmy i stowarzyszenia różnej wielkości. Jego prezentacje i seminaria dotyczące przywództwa, sprzedaży i strategii biznesowych odbywają się w wielu krajach świata. Obecnie jest prezesem Brian Tracy International z siedzibą w Kalifornii.

Młodość
Po rzuceniu szkoły, Tracy spędził kilka lat jako robotnik. Dostał pracę na parowcu tramp i podróżował na całym świecie przez osiem lat, by w końcu odwiedzić ponad osiemdziesiąt krajów na pięciu kontynentach. W tym czasie nauczył się czterech języków i jak sam wspomina w pewnym momencie uświadomił sobie, że wszystko co w życiu osiągnie, zależy wyłącznie od jego samego. Ta myśl zmieniła jego całe życie. Ponieważ nie mógł już znaleźć pracy jako robotnik, zajął się sprzedażą. Zdecydował się pytać innych sprzedawców, którzy osiągali sukcesy o to jak to robią, a następnie ich naśladował. Pod koniec pierwszego roku osiągnął status top sprzedawcy. Po drugim roku został mianowany wiceprezesem, odpowiedzialnym za 95 osób. W tym czasie miał zaledwie 25 lat.

Życie osobiste
Brian Tracy ze swoją żoną Barbarą mają czworo dzieci. Brian ma trzech braci Robina, Dalmara i Paula, którym dedykował książkę „Million Dollar Habits”.

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*