Biegowy przepis na sukces? - BiegiGorskie.pl

Biegowy przepis na sukces?

Bezpowrotnie minęły czasy gdy biegów górskich było jak na lekarstwo. Teraz praktycznie prawie przez cały rok, weekend w weekend mamy do wyboru co najmniej kilka imprez w tym coraz częściej kilka naprawdę świetnych rozgrywanych w tym samym terminie.

Ciekawi nas co oprócz dystansu, fajnej, atrakcyjnej widokowo trasy, czy świetnej organizacji wpływa na Wasze wybory?

Coraz częściej wydaje nam się, że to co może przyciągać to nietypowa formuła.

Przykładem może tu być kultowy Bieg Rzeźnika – który zapewne zawdzięcza swą niezwykłą popularność także unikatowej formule czyli bieganiu w parach.

Foto: Piotr Dymus

Podobnie jak zdobywająca coraz większą popularność, sztafetowa, 24 godzinna Zamieć.

Foto: Grabowski Sound & Image

… czy breńska Górska Pętla UBS 12:12

Zresztą sztafety zdobywają coraz większą popularność – przykładem może tu być II Międzynarodowa Sztafeta Górska w Górach Stołowych, w której w tym roku wystartowało już prawie 200 drużyn.

Wysokie notowania i aspiracje do imprezy kultowej ma także ustroński Eliminator – który jednak ze względu na swój niezwykle wysoki poziom trudności raczej nigdy nie wybije się na poziom imprezy masowej… pomimo że już sam udział i pokonanie pierwszego etapu jest “górsko-biegowo” nobilitujące.

Foto: Jacek Deneka

Do grona górskich imprez kultowych chyba już dołączył także młodszy brat Rzeźnika czyli Rzeźniczek, na którego także nie łatwo się dostać, a w którym niepowtarzalna formuła wiąże się już z samym startem, na który zawodnicy dowożeni są bieszczadzką kolejką wąskotorową …

Foto: Michał Złotowski

… w akompaniamencie równie kultowej, nierozłącznie kojarzonej z Rzeźnikiem – Wiewiórki Na Drzewie.

Nie każdy wie, że w takiej samej formule rozgrywany jest na jesiennym ultraMaratonie Bieszczadzkim dystans 26 km, a w odróżnieniu do festiwalowego, czerwcowego Rzeźniczka ta impreza jeszcze w tym roku przed nami 🙂

Foto: Piotr Dymus

Coraz popularniejsza staje się także Triada (zarówno w wersji zimowej jak i letniej) gdzie zawodnicy mają do pokonania trzy trudne biegi górskie w trzech różnych pasmach górskich: Gorcach, Pieninach i Beskidzie Sądeckim.

Ciekawą formułą wyróżniają się także jednodniowe wieloetapówki jak Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Foto: Robert Zabel

… czy Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi

A jakie wy moglibyście jeszcze dorzucić od siebie niestandardowe, a godne polecenia biegi górskie – zapraszamy do dyskusji pod zapowiedzią niniejszego artykułu na naszym fb: https://www.facebook.com/biegigorskiepl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*