Biegowa Dycha Pod Krokwią - BiegiGorskie.pl

Biegowa Dycha Pod Krokwią

Biegowa Dycha Pod Krokwią widowiskowa i wymagająca!

Dystans 10 kilometrów będą mieli do pokonania uczestnicy premierowej edycji biegu Dycha Pod Krokwią, zaplanowanej na piątek 10 września. Rywalizacja przeprowadzona zostanie w godzinach wieczornych na terenie oświetlonych tras należących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Biegaczom, którzy zdecydują się wziąć udział w atrakcyjnym wydarzeniu u stóp Tatr towarzyszyć będzie Joanna Jóźwik, znakomita polska biegaczka, uczestniczka najważniejszych światowych imprez, w tym także niedawnych Igrzysk Olimpijskich, została ambasadorem eventu.

Popularyzacja aktywnego spędzania czasu poprzez bieganie, promocja infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu oraz walorów turystycznych rejonu Tatr – to założenia, które przyświecają zbliżającym się zawodom Dycha Pod Krokwią. Organizacji biegu podjęło się Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przy partnerskim udziale Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem oraz współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wydarzenie, które zapowiada się jako nie lada ciekawe wyzwanie dla jego uczestników, zaplanowane zostało na piątek 10 września. Jaką trasę biegu Dycha Pod Krokwią przygotowano? Start 10-kilometrowej próby nastąpi po wcześniejszej rozgrzewce o godzinie 18:00 na tartanowej nawierzchni stadionu lekkoatletycznego COS-OPO w Zakopanem. Stąd biegacze przemieszczą się na w głównej mierze asfaltowe ścieżki tutejszych profesjonalnych tras biegowych, przeplatane dla wzmocnienia atrakcyjności odcinkami szutrowo-kamienistymi. Pokonując oświetlone pętle długości ok. 3,7 km każda, przebiegać będą tuż obok nowoczesnej infrastruktury sportowej – najwyżej położonego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Polsce i kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew oraz w widowiskowej jesiennej scenerii pobliskich gór. Miejscem finiszu będzie efektownie prezentujący się w godzinach wieczornych stadion lekkoatletyczny.

Zanim biegacze przystąpią do rywalizacji open oraz w przewidzianych kategoriach wiekowych ujętych w ramach Dychy Pod Krokwią (K20, M20, K30, M30, K40, M40, K50+, M50+), zaliczą wspólną rozgrzewkę pod fachowym okiem Joanny Jóźwik, medalistki Mistrzostw Europy i olimpijki z Rio de Janeiro oraz Tokio w biegu na 800 metrów.

– Zakopane jest miejscem, w którym często przebywam i w którym czuję się bardzo dobrze. Wykorzystując doskonałe warunki mogę w pełni komfortowo doskonalić swoją formę. Biega się tu naprawdę przyjemnie. Ale najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze – mówi reprezentantka Polski.

Aby wziąć udział w zakopiańskim biegu należy w terminie do 31.08.2021 r. wypełnić formularz rejestracyjny – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/535. Wpisowe od każdego uczestnika wynosi 120 złotych, w ramach którego zapewniony zostanie szereg świadczeń startowych, m.in. numer startowy z chipem, okolicznościowy medal, koszulka, zabezpieczenie medyczne, posiłek i płyny regeneracyjne, a dla najlepszych również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły biegu Dycha Pod Krokwią wraz z Regulaminem dostępne są na:
– stronie internetowej Organizatora – http://flowpro.pl/
– fanpage na Facebook’u – https://www.facebook.com/flowproteam/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*