O Złotą Szyszkę w Bystrej - BiegiGorskie.pl

O Złotą Szyszkę w Bystrej

29 października 2016 w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim odbył się anglosaski bieg górski pn. „3. Bieg o Złotą Szyszkę”. Organizatorami byli: stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Gmina Wilkowice.

Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15 kilometrową trasą górską o przewyższeniu 840 m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegli do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. W biegu wystartowało 246 osób.

szyszka07
image-27926

Zawody wygrał wśród mężczyzn Wojciech Probst z Hażlacha z czasem 1:03:56,

szyszka11
image-27927

a wśród kobiet Michalina Mendecka z Łazisk Górnych, która potrzebowała na pokonanie trudnej trasy 1:19:12.

szyszka14
image-27928

Relacje, zdjęcia i oficjalne wyniki dostępne są na stronie www.ultrabeskid.pl oraz FB (Ultra Beskid Sport).

Na mecie zwycięzca biegu Wojciech Probst z teamu Humansport Running Team powiedział:

„Sam bieg naprawdę świetny. Ciekawa, szybka trasa z ostrymi podbiegami i momentami, technicznymi zbiegami, świetna organizacja i bardzo fajni ludzie. Polecam – bo warto. Z resztą po Górskiej Pętli UBS 12:12 w Brennej można się był spodziewać wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali dla nas te zawody i dziękuję wszystkim zawodnikom za świetny wyścig.”

szyszka06
image-27929

„Trasa Biegu o Złotą Szyszkę przebiegała obok trzech schronisk, które odwiedza wiele turystów. „Na trasie mijaliśmy wielu turystów, którzy na początku ze zdziwieniem na nas patrzyli, a potem zaczęli nas mocno dopingować, co było dla nas bardzo sympatyczne”  – powiedziała po biegu jedna z uczestniczek.

szyszka10
image-27930

„To dla nas duże wyróżnienie, jako organizatora, że na biegi w Bystrej Sląskiej organizowane przez Ultra Beskid Sport przyjeżdża zawsze wielu biegaczy i biegaczek. Widziałem dużą radość wielu uczestników, co daje nam siłę i motywację do dalszych działań popularyzujących tę formę aktywności. W przygotowaniu mamy kolejne projekty biegowe. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy mówić o sukcesie, że zorganizowaliśmy świetną imprezę biegową. Do pomocy w tym biegu zaangażowali się także biegacze z Bielska-Białej z grupy biegowej BB Runners za co szczególnie dziękuję. Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej był czwartym biegiem organizowanym w roku 2016 przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej w tym roku organizowaliśmy zawody: Górska Pętla UBS 12:12 w Brennej, II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich i 2. Półmaraton FANTOMA w Kurowie.” – powiedział organizator Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

szyszka13
image-27931

Zaraz po starcie dorosłych Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej zorganizowało również biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100, 200 i 400 metrów, w którym wystartowało łącznie 60 młodych sportowców.

szyszka29
image-27932

“Zorganizowaliśmy także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. To trudne przedsięwzięcie logistycznie. W tym roku biegi dla dzieci organizowaliśmy już także w Bielsku-Białej i w Kurowie k.Stryszawy. Tu całkiem inaczej wyglądała formuła zawodów. Chcemy zarażać bieganiem dzieci i młodzież. Dzięki wsparciu finansowemu przez sponsorów i Gminę Wilkowice biegi te były bezpłatne. Wszystkie dzieciaki dostały medale i drobne upominki.” – dodaje Kuba Karcz.

szyszka30
image-27933

Ultra Beskid Sport już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę biegową, tym razem 4.Górską Pętlę UBS 12:12, która odbędzie się w marcu 2017 w Brennej.

szyszka23
image-27934

Link do wyników zawodów:

Link do galerii zdjęć: http://bit.ly/2f6bb7l

szyszka18
image-27935

zdjęcia: Ultra Beskid Sport / G.Pastwa, B.Puchałka, R.Jamróz/

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*