Bieg Niepodległości w Ludwikowicach - BiegiGorskie.pl

Bieg Niepodległości w Ludwikowicach

Wzgórza Włodzickie, to kraina ukryta przed wzrokiem mieszkańców Nowej Rudy czy Ludwikowic Kłodzkich, ponieważ położona jest znacznie wyżej od wszystkich znajdujących się wokół niej miejscowości. To taki miejscowy „Zaginiony Świat”.
Najwyższy szczyt – Góra  Włodzicka wznosi się na wysokość 757 m.n.p.m., a płaszczyzna Wzgórz, to przeciętnie 600-650 m. Widać stąd praktycznie wszystkie góry okalające Kotlinę Kłodzką.

biegniep022
image-19266

Od 3 lat Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i miejscowy USKS organizują „Bieg Niepodległości”, w którym z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników.
Skromne środki wystarczają jedynie  na podstawowe elementy organizacyjne zawodów, ale jak na razie w zupełności to wystarcza, tym bardziej, że 11 listopada biega się nie dla nagród, ale z poczucia dumy narodowej.

biegniep197
image-19267

Tegoroczna trasa  ma 11 km /przewyższenie 314 metrów/ z czego asfalt stanowi niecały kilometr. Reszta trasy to teren, czyli przepiękne Wzgórza Włodzickie. Start i meta usytuowane zostały pod budynkiem Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Wiejskiej.

biegniep025
image-19268

Dla wszystkich uczestników biegu przewidziano okolicznościowe medale, a dla zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn, wójt Gminy Nowa Ruda pan Sławomir Karwowski, ufundował dwa okazałe puchary. Triumfatorzy kategorii wiekowych za miejsca 1-3 otrzymają pamiątkowe statuetki.
Po raz pierwszy dojdzie do nagradzania zawodników w kategorii mieszkańców miasta i Gminy Nowa Ruda.  Cieszy fakt , że niezwykle liczna będzie grupa biegowa – USKS Ludwikowice z najszybszym sołtysem w Polsce – panem J.  Ferencem na czele. Dopisali również mieszkańcy pobliskiej Nowej Rudy.

biegniep397
image-19269

W tomboli wylosowanych zostanie  10 pakietów startowych na przyszłoroczny „Bieg na Wielką Sowę” oraz „Półmaraton Sowiogórski”.
Biuro zawodów, szatnie, natryski, wc oraz depozyt znajdować się będą w sali sportowej Centrum Kultury (ok. 100 m. od startu). Również ceremonia dekoracji przewidziana na godzinę 13:00, w tym roku przeprowadzona zostanie pod dachem.
Zatem,11 listopada, Ludwikowice Kłodzkie, godz. 11:00, Wzgórza Włodzickie, 11 km.

Plakat2_maly
image-19270

Więcej na www.bn.wielkasowa.net

Zapraszamy!
Edward Kozłowicz

Napisane przez

Krzysztof Szwed