Będzie biało – czerwono w Jeleniej... - BiegiGorskie.pl

Będzie biało – czerwono w Jeleniej…

Tylko do 1 listopada obowiązuje niższa, promocyjna, opłata startowa w VI Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze. Mamy więc jeszcze dosłownie kilka dni aby z tej możliwości skorzystać i, tym samym, zapewnić sobie pełen pakiet startowy.

Chętni do startu w Biegu Niepodległości na dystansie 10 km i w Memoriale Piotra Schmidla (5 km) będą musieli po tym terminie zapłacić za start 80 PLN. Im bliżej terminu biegu, tym większe prawdopodobieństwo, że miejsc na liście po prostu zabraknie. Limit startujących został ustalony na 600 osób i może się okazać, że zapisów w dniu biegu po prostu nie będzie. Pozostanie tylko kibicowanie tym, którzy zmierzać będą do mety przez jesienny Park Zdrojowy…

Baza biegu i biuro zawodów znajdować się będą tradycyjnie na Placu Piastowskim w Cieplicach – Zdroju. Tam również zlokalizowana będzie linia mety. Start biegu na Placu Ratuszowym. Transport zawodników na trasie Plac Piastowski – Plac Ratuszowy odbędzie się podstawionymi autobusami jeleniogórskiego MZK i będzie, oczywiście, bezpłatny. „Piątka”, czyli V Memoriał Piotra Schmidla ma 5 km i wystartuje spod zajezdni MZK. Zawodnicy jadący na ten start będą mieli tam oczywiście przystanek, a „dycha” pojedzie dalej. W obu miejscach będzie działać depozyt – swoje rzeczy będzie można odebrać na mecie.

Bieg w Jeleniej Górze to nie tylko rywalizacja indywidualna (open i w kategoriach wiekowych), ale też drużynowa. Warto się skrzyknąć, stworzyć biegowy team i wziąć udział w tym rankingu.

Jeleniogórski Bieg Niepodległości jest też na pewno dobrą okazją do zakończenia biegowego sezonu i ostatniego mocnego startu przed zimowym roztrenowaniem. No i jest 10 listopada, więc jeśli komuś mało biegania, bez trudu znajdzie dla siebie kolejną biegową propozycją kolejnego dnia – w Święto Niepodległości.

Zapisy elektroniczne: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5198

Jeśli limit startujących nie zostanie wyczerpany, będzie można również zgłosić się tuż przed biegiem, w biurze zawodów, które czynne będzie już w piątek od godz. 17:00 do 20:00. W dniu biegu wydawanie pakietów startowych ( i ew. zapisy) w godzinach 8:00 – 10:20.

Autobusy na start będą odjeżdżały z przystanku przy ul. Wolności od 10:00 do 10:30. Na starcie będzie oczywiście działał depozyt, a odbiór pozostawionych rzeczy będzie możliwy na mecie.

Opłaty startowe: od 27.09 do 1.11 – 60 PLN, od 2.11 – 80 PLN. Zawodnicy i zawodniczki powyżej 60. roku życia zapłacą, bez względu na termin, 40 PLN.

Więcej o biegu: https://superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*