II Półmaraton Górski Wałbrzych - BiegiGorskie.pl

II Półmaraton Górski Wałbrzych

Rok temu cykl Runner’s World Super Bieg debiutował w Wałbrzychu, gromadząc na starcie prawie 300 biegaczy. Kilka dni przed zawodami zgłoszeń jest już o wiele więcej niż rok temu i stale ich przybywa. Mimo kalendarza szczelnie wypełnionego konkurencyjnymi biegami, liczba uczestników kolejnej edycji cyklu RWSB stale rośnie. Bieg w Wałbrzychu kusi nie tylko punktami do klasyfikacji generalnej cyklu, ale również świetną trasą i jeszcze jedną w sezonie okazją do pobiegania w górach.

Rok temu było wszystko, co być na górskim biegu powinno i tak również będzie w tym roku. Ten bieg i ta trasa powinny zadowolić każdego amatora górskich biegów, niezależnie czy wybierze bieg na 10 km czy półmaraton, który nie tylko zaprowadzi biegaczy w najciekawsze partie masywu Chełmca, ale pozwoli również wbiec na sam jego szczyt (851 m n.p.m.). A jeżeli będziecie już na górze, czas na zbieg, który chwilami dostarczy naprawdę sporą dawkę emocji.

Trasa półmaratonu ma 750 m przewyższeń i oplata Chełmiec od strony Wałbrzycha, trawersując jego zbocza, wspinając się na szczyt i przechodząc na moment na jego drugą stronę. Nie daje za dużo czasu na relaks i odpoczynek – cały czas ucieka pod górę lub opada w dół. Bieg na 10 km – Dziesiątka Staropolanki – to pętla na zboczach góry – w sam raz np. na debiut w górskim begu.

 

Start obu biegów w niedzielę 9 września o godz 11:00. Bazą zawodów będzie kompleks sportowy Aqua Zdrój w Wałbrzychu przy ul. Ratuszowej. Będzie to również miejsce startu i mety. Wałbrzyscy biegacze to wiedzą – stąd już tylko dwa kroki w góry!

 

Zapisy wciąż trwają i będą również możliwe w dniu zawodów – bezpośrednio na miejscu. Cieszy że już teraz, na kilka dni przed biegiem, zgłoszeń jest więcej niż rok temu – będzie zatem na pewno rekord frekwencji, a coraz więcej zawodniczek i zawodników wybiera starty w górskich biegach zaliczanych do RWSB.

Na mecie czekać będą tradycyjnie medale dla wszystkich uczestników, ciepły posiłek i bufet – meta. Każdy może również bezpłatnie wydrukować w biurze zawodów dyplom z własnym wynikiem osiągniętym na wybranym dystansie. Będzie loteria fantowa, dodatkowe klasyfikacje dla mieszkańców Wałbrzycha, biegi dla dzieci i dużo dobrej zabawy. Pogoda – rok temu było chłodno i deszczowo – nie jest w stanie w tym przeszkodzić!

To już też przedostatnia edycja RWSB 2018 – finał w postaci biegu alpejskiego 4F Świeradów Run odbędzie się 6 października w Górach Izerskich.

Wałbrzyska edycja cyklu RWSB to kontynuacja Aktywnego Weekendu w Wałbrzychu, który dzień wcześniej, 8 września, rozpocznie największy w Polsce cykl maratonów MTB – Bike Maraton. Coraz większa ilość zawodników łączy bieganie w górach z jazdą na rowerze górskim i startuje dzień po dniu. Na pewno będzie ich sporo również podczas najbliższego weekendu.

Zapisy internetowe i więcej o cyklu RWSB oraz o biegu w Wałbrzychu: http://cykl.superbieg.pl

Biuro zawodów na ul Ratuszowej czynne będzie w sobotę po Bike Maratonie w godz. 17:00 – 20:00 i w dniu imprezy, 9 września, od godz. 8:00.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*