7 Letni Bieg Piastów pełen słońca i walki - BiegiGorskie.pl

7 Letni Bieg Piastów pełen słońca i walki

Wspaniała, słoneczna aura, świetna atmosfera i zacięta walka o zwycięstwa towarzyszyła rywalizacji w pierwszym dniu 7 Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.
W ultramaratonie na dystansie niemal 50 km wygrali Miłosz Szcześniewski i Ewa Ardelli, a w półmaratonie Jacek Sobas i Karolina Obstój.

Należący od lat do krajowej czołówki w biegach górskich Miłosz Szcześniewski był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł, ale – jak przyznał na mecie – nie był to spacerek, gdyż czuł oddech na plecach Łukasza Wyrozębskiego i musiał się mocno napracować, by utrzymać pozycję lidera do końca. Wśród pań pasjonującą walkę stoczyły Ewa Ardelli i Sylwia Telatyńska. Zmieniały się na prowadzeniu i dopiero w końcówce pierwsza z nich zdołała osiągnąć przewagę.

Półmaraton należał do super pary (także w życiu osobistym): Jacek Sobas i Karolina Obstój. Zwyciężyli w Letnim Biegu Piastów po raz kolejny.

– Uwielbiam ten bieg. Jeszcze rowerek i będzie szlem! – komentowała na mecie szczęśliwa Dominika Jarosz, która – podobnie jak wielu innych uczestników – walczy o tytuł Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Otrzymają go ci, którzy ukończą na zimowy, Letni i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.

Specjalnie z Berlina na ultramaraton przyjechał Waldemar Witulski – zwycięzca zimowego Biegu Piastów w 1984 i 1987 roku. Lata płyną, a pan Waldemar utrzymuje świetną formę, która po raz kolejny umożliwiła mu zajęcie wysokiego miejsca (tym razem jedenastego).

Biegacze oceniali trasę jako bardzo wymagającą, całą do przebiegnięcia, bez odcinków, na których musieli iść. Przetrwać pomagało osiem punktów z piciem i jedzeniem, rozmieszczonych co kilka kilometrów, obsługiwanych przez uczynnych i uśmiechniętych wolontariuszy.

Bardzo wiele działo się w miasteczku Letniego Biegu Piastów w Jakuszycach. Sto dzieci z rodzicami wzięło udział w radosnej Wyprawie Zuchów – krótkim biegu dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze sprzętem sportowym (expo), jak również świetnie prowadzone strefy rozrywki, zorganizowane przez partnerów Letniego Biegu Piastów – PKP Intercity i Termy Cieplickie. Zawody relacjonowali przedstawiciele mediów, także w popularnej audycji Radiowej Jedynki: Lato z Radiem.

W niedzielę kolejne konkurencje Letniego Biegu Piastów: Jakuszycka 11, Rekreacyjny Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przedszkolaka.

Wyniki 7 Letniego Biegu Piastów (24.08.2019)

Jakuszycki Ultramaraton (50 km)

1. Miłosz Szcześniewski 3:38:48
2. Łukasz Wyrozębski 3:40:35
3. Marcin Pomorski 3:51:32

1. Ewa Ardelli 4:19:42
2. Sylwia Telatyńska 4:26:53
3. Katarzyna Bernat 4:33:06

Jakuszycki Ultramaraton ukończył 340 osób, w tym 66 kobiet.

Jakuszycki Półmaraton (22 km)

1. Jacek Sobas 1:23:47
2. Pavel Brydl 1:26:34
3. Jacek Jolibski 1:27:12

1. Karolina Obstój 1:41:29
2. Katarzyna Czerwińska 1:42:15
3. Jagoda Durkalec 1:47:11

Jakuszycki Półmaraton ukończyło 430 osób, w tym 169 kobiet.

Pełne wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3049/

Fot. Marcin Oliva Soto/Bieg Piastów.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*