Maroko – kiedy tam jechać? Najważniejsze atrakcje - BiegiGorskie.pl

Maroko – kiedy tam jechać? Najważniejsze atrakcje

Maroko to przedsionek Czarnego Lądu. Najlepiej lecieć tam wiosną lub jesienią, kiedy temperatury nie są zbyt wysoki i umożliwiają zwiedzanie, Prawdziwą ozdobą tego kraju jest Marrakesz, w którym można znaleźć m.in. Pałac sułtański E-Bahia.

Będąc w Maroku, warto odwiedzić miasto Essaouira. Do najważniejszych atrakcji turystycznych tego niezwykłego afrykańskiego kraju należą najstarsze góry świata – Antyatlas. Na uwagę zasługuje również miejscowa kuchnia.

Maroko – położenie, pogoda

Maroko, czyli brama do Afryki, to przedsionek Czarnego Lądu odwiedzany przez turystów z całego świata. Kraj ten leży w północno-zachodniej części Afryki, od Europy oddzielony jest jedynie Cieśniną Gibraltarską. Jego cechą charakterystyczną jest duże zróżnicowanie klimatyczne. W głębi lądu, od czerwca do sierpnia jest gorąco i bezdeszczowo. Nie są to warunki sprzyjające zwiedzaniu. Zdecydowanie przyjemniejszy morski klimat podzwrotnikowy panuje na wybrzeżu. Do Maroka najlepiej jechać wiosną (marzec-maj) lub jesienią (wrzesień-październik), kiedy temperatury nie przekraczają 30oC.

Najważniejsze zabytki Maroko

Będąc w Maroku, warto udać się do Marrakeszu, miasto u podnóża Atlasu Wysokiego. Jest to niezwykle kolorowe miejsce, w którym jest co zwiedzać, jest tam m.in. meczet Kutubija, czyli jedna z najwspanialszych budowli w architekturze islamu. Ogromne wrażenie robi również Pałac sułtański E-Bahia w Marrakeszu, którego wnętrza zdobią białe stiukowe fryzy, drewniane sufity i piękna mozaikowa podłoga. Wybierając Maroko, wakacje warto zaplanować, uwzględniając podróż do Essaouira, którego stare miasto w 2001 roku trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W przeszłości Essaouira było kolonią hipisów, dziś przyjeżdżają tam windsurferzy z całego świata. Ważnym punktem na mapie tego niezwykłego miasta jest port, na jego teren wchodzi się przez bramę Porte de la Marine.

Maroko na wakacje – pozostałe atrakcje turystyczne

W Maroku nie można się nudzić, po obejrzeniu najważniejszych zabytków marokańskich miast można udać się w najstarsze góry świata – Antyatlas. W harmonogramie wyprawy warto uwzględnić stolicę srebra Tiznit, które słynie z wyrobu biżuterii. Nie lada atrakcją dla turystów odwiedzających Maroko jest miejscowa kuchnia – wyśmienita tadżina, kaszka kuskus, którą podaje się z kawałkami mięsa i mrouzia z jagnięciny. Na deser podaje się tam ciasteczka – rożki gazeli i świeże owoce.

Jak już wspomniano Maroko to również prawdziwy raj dla windsurferów. Jedną z najlepszych miejscówek do uprawiania sportów wodnych jest wybrzeże w pobliżu miasta Essaouira. Nieodłącznym elementem też części kraju jest wiatr, który nasila się latem.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*