Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.42) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.42)

Nie pamiętamy kiedy mieliśmy w weekend tylko jeden bieg 🙂 Ale za to jaki! Dzięki temu że był to bieg kategorii S przyciągnął do walki o ligowe punkty spore grono zawodników z TOP10. Wśród kobiet na starcie stanęły aż 4 zawodniczki z pierwszej szóstki Ligi Biegów Górskich Dare 2b. A z czołówki męskiej pojawili się m.in.: niezmordowany Robert Faron i walczący o wejście do pierwszej dziesiątki open, trzeci zawodnik M40 – Michał Sedlak…
.
.
 i mistrz beskidzkich szlaków Wojciech Probst.
.
Ale zacznijmy od Pań: u “Dudka” zwyciężyła czwarta w Lidze Dare 2b – Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) i zachowała szansę na walkę o pierwsze miejsce.
.
.
Miejsce 2 zajęła Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) i powróciła na fotel wiceliderki.
.
.
Na miejscu trzecim dobiegła do mety liderka – Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) i jest coraz bliżej swego życiowego sukcesu… choć jeszcze sporo może się zdarzyć.
.
.
Z miejsca drugiego na miejsce 3 spadła pauzująca w ten weekend Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) 
.
.
Na miejscu piątym Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – która wybrała dziś trening pod Eliminatora.
.
 
Foto: Marta Erwin
.
Miejsce 4 w Maratonie Beskidy zajęła 6 w Lidze – Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) .
.
 
Foto: Jacek Deneka – UltraLovers
.
Wśród mężczyzn liderujący Robert Faron zajmując 2 miejsce w Radziechowych przybliżył się mocno do końcowego sukcesu.
.
.
Przewaga Mistrza Polski w Ultra Skymaratonie nad Mistrzem w SkyClassic Bartłomiejem Przedwojewskim wzrosła do 260 pkt i znając upór i determinację Roberta już tylko prawdziwa katastrofa (czytaj kontuzja) mogła by pozbawić go zwycięstwa w Lidze.
.

.
Także trzeciemu w tabeli Krzysztofowi Bodurce (Alpin Sport Team) będzie niezwykle ciężko poprawić swoją pozycję – jednak wszystko jest jeszcze możliwe.
.
.
Za to prawdziwy ścisk panuje w grupie pościgowej. Tam zmienić się może jeszcze bardzo dużo …
.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.880 pkt 

2.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.740 pkt  

3.(2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.730 pkt 

4.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.690 pkt

5.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.480 pkt

6.(6) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.390 pkt

7.(6) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt

8.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

9.(9) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.220 pkt

10.(10) Anna Kącka (Dare2b) – 1.130 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(46) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 585 pkt
2.(74) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 450 pkt
3.(123) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I(K20-29):

1.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.480 pkt
2.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
3.(10) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.130 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.880 pkt
2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.740 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.730 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(9) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.220 pkt
3.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.050 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(16) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 990 pkt
2.(34) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 650 pkt
3.(43) Izabela Zatorska  (Alpin Sport Taem) – 605 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(200) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 249 pkt
2.(222) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 229 pkt
3.(901) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 850 pkt
2.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 740 pkt
3.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 570 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 660 pkt
2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 480 pkt
3. (8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 740 pkt
2.(18) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 650 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 760 pkt
2.(15) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(27)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.280 pkt  

2.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

3.(3) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.700 pkt

4.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.596 pkt

6.(6) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.500 pkt

7.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

8.(8) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

9.(11) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.233 pkt

10.(9) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.200 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(26) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(97) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(101) Wojciech Dyląg (Limanowa Forrest) – 466 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2.(3) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.700 pkt
3.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.596 pkt
2.(6) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.500 pkt
3.(10) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.200 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 2.280 pkt
2.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(9) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.233 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(33) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 828 pkt
2.(45) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 688 pkt
3.(86) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 529 pkt

Weterani II (M60+)

1.(57) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 643 pkt
2.(76)  Piotr Faron (Forrest Limanowa) – 573 pkt
3.(77) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 569 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 720 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
3.(47) Andrzej Długosz (UBIQUINOL / Młodów) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 800 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 610 pkt
3.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 650 pkt
3.(25) Jacek Sobas (Sobas Team) – 535 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(29) Piotr Huzior (Attiq) – 600 pkt
3.(31) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.11.11 –  Górski Bieg Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda  (kat.I)

2017.11.11 –  V Bieg Potrójnej  (kat.S)

2017.11.12 –  IV Górska Przygoda  (kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*