Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.40) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.40)

X Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, który ponownie w tym roku posiadał w 100%zasłużenie rangę Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM przyciągnął wielu znakomitych biegaczy w tym oczywiście większość walczących o czołowe miejsca w Lidze Biegów Górskich Dare 2b.
.
Pomimo, że zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn czołowe trójki pozostały bez zmian, dużo zmieniło się w grupach goniących ścisłą czołówkę.
.
Liderująca Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) zajmując 5 miejsce na szczycie Kasprowego Wierchu – powiększyła swą przewagę nad drugą w tabeli Sylwią Bondarą (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) do 190 pkt i jest coraz bliżej końcowego, życiowego sukcesu. Pomyśleć, że jeszcze przed sezonem mało kto o tej świetnej zawodniczce słyszał…
.
.
Miejsce trzecie zachowała Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM), ale tuż za jej plecami pojawiła się zwyciężczyni z Zakopanego, dziesiąta zawodniczka Mistrzostw Europy Skyrunning z Kraju Basków – Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Tem/SKB Kraśnik).
.
.
Na kolejnych miejscach, piątym i szóstym -zwyciężczyni Biegu Rzeźnika – Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) i rewelacja pierwszej części sezonu – Katarzyna Piechula (Team Papry 20).
.
Na miejsce 7 z 11 awansowała świeżo upieczona wicemistrzyni Polski Skyrunning Vertical KM – Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team). I zrobiło się naprawdę ciekawie bo także ta zawodniczka zachowała szansę na walkę o zwycięstwo w Lidze, a przynajmniej o podium.
.
.
Równie ciekawie jest wśród mężczyzn. Prowadzący ULTRA TERMINATOR – Mistrz Polski UltraSky – Robert Faron (Salco Garmin Team) tym razem nie powiększył swego dorobku punktowego – no ale nic dziwnego po dwóch drugich miejscach – tydzień po tygodniu – w UltraMaratonie Bieszczadzkim i Łemkowynie 150 miał prawo być “nieco” zmęczony 😉 Jednak to nieco dalsze miejsce w Zakopanem i tak pozwoliło Robertowi zwyciężyć w Pucharze Polski Skyrunning!
.
.
Miejsce drugie zajmuje kolejny Mistrz – spektakularny pogromca Marcina Świerca w Biegu im. dh F.Marduły  – Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team).
.
.
A miejsce trzecie nadal utrzymuje zwycięzca Biegu Rzeźnika – Piotr Biernawski (ATTIQ).
.
.
Jednak podobnie jak w klasyfikacji kobiet – także tutaj pierwsza trójka zaczyna czuć oddech rywali na plecach.
.
Po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM na miejsce 4 awansował Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team), który sezon z powodu kontuzji rozpoczął bardzo późno i ma na swym koncie dopiero 9 biegów, czyli najmniej z czołowej 7 mężczyzn.
.
.
Zawodników z miejsca 5 i 6 dzieli zaledwie jeden punkt – to dwukrotny zwycięzca Ligi Biegów Górskich – Piotr Koń (Alpin Sport Team) i rewelacja drugiej części tego sezonu Dominik Grządziel (ATTIQ), który po zwycięstwie w UltraMaratonie Bieszczadzkim także bardzo dobrze spisał się w jakże innym biegu w Zakopanem (Vertical km) zajmując rewelacyjne jak na ultrasa? 4 miejsce!
.
.
.
TOP 10 mężczyzn zamyka trzeci 40-latek Michał Sedlak (lubietobieganie.pl).
.
.
A niespełna na miesiąc przed finałem zapunktowało w Lidze Biegów Górskich Dare 2b już 8.158 zawodników (5696 mężczyzn i 2462 kobiety).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.840 pkt 

2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.650 pkt  

3.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.590 pkt 

4.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.580 pkt

5.(4) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.370 pkt

6.(5) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt

7.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.320 pkt

8.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

9.(8) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.220 pkt

10.(9) Anna Kącka (Dare2b) – 1.130 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(43) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 585 pkt
2.(105) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 360 pkt
3.(121) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.320 pkt
2.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
3.(10) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.130 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.840 pkt
2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.650 pkt
3.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.590 pkt

Masters (K40-49):

1.(6) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(9) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.220 pkt
3.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.050 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(16) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 990 pkt
2.(34) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 650 pkt
3.(40) Izabela Zatorska  (Alpin Sport Taem) – 605 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(269) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 194 pkt
2.(271) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 193 pkt
3.(887) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 850 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 740 pkt
3.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 570 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 500 pkt
2.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3. (25) Anita Szklana (Wieprzec) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 640 pkt
3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 590 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 760 pkt
2.(15) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(26)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.220 pkt  

2.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

3.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

4.(6-7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.500 pkt

5.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.436 pkt

6.(5) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.435 pkt

7.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

8.(8) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

9.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.191 pkt

10.(11) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.188 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(25) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(96) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(101) Wojciech Dyląg (Limanowa Forrest) – 46 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.500 pkt
3.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.436 pkt
2.(6) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.435 pkt
3.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.191 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 2.220 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(10) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.188 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(32) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 827 pkt
2.(56) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 646 pkt
3.(84) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 529 pkt

Weterani II (M60+)

1.(57) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 643 pkt
2.(75)  Piotr Faron (Forrest Limanowa) – 573 pkt
3.(90) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 499 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 720 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
3.(46) Andrzej Długosz (UBIQUINOL / Młodów) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 590 pkt
3.(13) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(24) Jacek Sobas (Sobas Team) – 535 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(28) Piotr Huzior (Attiq) – 600 pkt
3.(31) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.10.28 –  Silver Run Srebrna Góra (kat.I)

2017.10.28 –  4.Bieg o Złotą Szyszkę (Kat.S)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*